Синдром "раптової смерті" розповсюджується в світі Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2010 10:42 · Розділ: Медицина

На сьогоднішній день спостерігається різке зростання кількості летальних випадків, які сміливо можна зарахувати до розряду «раптова смерть». Подальша тенденція до збільшення несподіваних смертей серед працездатного молодого та за всіма ознаками здорового чоловічого населення розвинених країн світу змусила медиків шукати відповідь на велику кількість запитань з цього приводу. Тим часом статистика раптової смертності стрімко зростає по всьому світу. Чоловіки працездатного віку (в Європі в основному від 30 до 60 років) вмирають без видимих причин - на автобусних зупинках, в офісах, вдома перед телевізором та уві сні.

Приміром, влітку цього року в лікарні «Рамбам» міста Хайфа розігралася драма, схожа чимось на сюжет з популярного телесеріалу «Швидка допомога». Молодого чоловіка доставили з гострим апендицитом. На перший погляд не надто складна операція, якщо діагноз поставлений правильно та, головне, вчасно.

Фахівці запалений апендикс розпізнали на ранній стадії й успішно видалили. 33-річного хворого перевезли в палату. Він вже прийшов до тями, запевняючи лікарів, що почувається нормально. Однак незабаром доглядальниця виявила труп молодого чоловіка.

Помітна тенденція до зростання раптових смертей
Помітна тенденція до зростання раптових смертей

Хірурги були приголомшені. Звіт про подію відправили до міністерства охорони здоров'я, там у свою чергу екстренно створили комісію для з'ясування причин летального результату. Лікарі говорили, що за всю свою практику їм жодного разу не доводилося стикатися зі схожими випадками. Під час операції й одразу ж після неї не виникло жодних відхилень від норми. Смерть пацієнта виглядала зовсім загадковою. Просто раптово зупинилося серце.

Раптова смерть - одна з найбільших медичних загадок сучасності. Епідеміологи в зв'язку з цим пригадують, що майже 50 років тому стикалися зі схожою загадкою. Синдром раптової смерті щоденно зводив у могилу сотні молодих (30-45 років) чоловіків у Японії, Лаосі, на Філіппінах і в Таїланді. Фахівці розводили руками: такого в історії медицини ще не було - чоловіки вмирали уві сні від зупинки серця. Ні аналізи крові, ні ретельне патологоанатомічне обстеження не давали ніяких результатів. Спеціалісти висловили припущення, що, ймовірно, мова йде про таємниче захворювання, досі не відоме науці. Недуга протікає безсимптомно та ніби вимикає серце саме тоді, коли воно знаходиться в стані спокою.

Тоді звістка про загадкову хворобу змусила багатьох чоловіків цього регіону пройти повне медичне обстеження. З діагнозом «здоровий» деякі з них вмирали буквально наступної ночі після диспансеризації.

Статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я засвідчує, що зараз у всьому світі на один мільйон населення в тиждень раптово помирає приблизно тридцять осіб. В одних тільки США від раптової смерті помирає близько півмільйона осіб щорічно. Серед них чимало молодих і зовсім здорових людей.

Раніше лікарі сходилися на думці, що всьому причина - патологічне потовщення м'язів серця. Тепер вони висувають нові версії - начебто винна спадковість. Отож якщо хтось із рідних уже помер від серцевого нападу, треба приділяти більше уваги ретельним обстеженням у кардіолога.

Можливо, винен тут алкоголь? Так, безумовно, тривале вживання спиртного може призвести до судинної катастрофи, однак серед померлих чимало людей, які взагалі не вживали алкогольних напоїв. А може, слабкий організм не справляється з побутовими навантаженнями? Але тоді чому ж вмирають спортсмени, що знаходяться під пильним лікарським наглядом? А таких випадків невблаганна статистика демонструє чимало. Взяти хоча б приклад латвійського хокеїста. 31-річний Сергій Жолток несподівано став під час гри погано почуватися. Лікарі не змогли йому допомогти й діагностували все ту ж зупинку серця.

На жаль, на сьогоднішній день однозначної версії виникнення “синдрому раптової смерті” не існує. Та спеціалісти всього світу продовжують активно шукати вирішення цієї проблеми, отож залишається лише щиро вірити в те, що незабаром ескулапам вдасться відшукати ліки від цієї загадкової недуги.

Джерело: http://health.km.ru/


Інші новини розділу