Єврокомісія за заборону куріння Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2010 09:49 · Розділ: Суспільство

Рішучий намір посилити боротьбу з курінням висловили представники Єврокомісії. Пропонується знизити вміст шкідливих речовин в тютюнових виробах та ввести повну заборону куріння на робочому місці, у транспорті та в громадських місцях.

Європейська комісія планує різко посилити боротьбу з курінням. "В ідеалі - передбачається перетворення Європи у регіон, вільний від куріння", - так резюмував своє завдання комісар ЄС з питань охорони здоров'я та захисту споживачів Джон Даллі в інтерв'ю, опублікованому в понеділок, 11 жовтня, німецькою газетою Die Welt.

Пропонується ввести заборону паління в усіх без винятку громадських місцях та барах (фото взято з сайту newsru.ua)
Пропонується ввести заборону паління в усіх без винятку громадських місцях та барах (фото взято з сайту newsru.ua)

За словами комісара, розумним було б прийняття рішення, приміром, знизити вміст у тютюнових виробах таких шкідливих речовин, як нікотин. Сигарети слід вилучити з поля зору покупця та продавати з-під прилавка лише за вимогою клієнта. Крім того, сигаретні упаковки доцільніше виготовляти якомога одноманітнішими та непривабливішими, з розміщеними на них написами про шкоду куріння.

Мальтійський політик зажадав створити в Європі зони, повністю вільні від куріння, та цілком заборонити паління в громадських місцях, в транспорті й на роботі. Він виступив проти діючих сьогодні винятків для пивних палаток та барів, оскільки мова, за його словами, йде про охорону здоров'я не тільки відвідувачів, але й обслуговуючого персоналу.

Разом з тим, Джон Даллі нагадав, що від шкідливого впливу паління щороку помирає 650 тисяч європейців. Водночас висока захворюваність курців призводить до зниження рівня економічного виробництва. До того ж споживання тютюну щорічно обходиться медичним страховим касам в мільярди євро. Єврокомісар висловив особливу занепокоєність тим, що в країнах ЄС до куріння схильні близько 35 відсотків молоді.

Джерело: http://www.dw-world


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.