Декларація про скасування рабства продасться на аукціоні Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2010 16:48 · Розділ: Культура

Аукціонний дім Sotheby's в якості лоту на грудневих торгах виставить одну з історичних реліквій США - декларацію про скасування рабства, підписану Авраамом Лінкольном. Документ, підписаний американським президентом 1 січня 1863, - одна з 19 уцілілих копій декларації. Всього їх було підписано 45 екземплярів.

Аукціонний дім оцінив раритет у 1,0-1,5 млн доларів. Декларація про скасування рабства виставляється на продаж з колекції Роберта і Етель Кеннеді, в якій зібрано багато унікальних історичних документів, включаючи й листи президентів США Джорджа Вашингтона, Джона Адамса та Томаса Джефферсона.

Декларація про скасування рабства була підписана президентом Лінкольном (фото взято з сайту understandingrace.org)
Декларація про скасування рабства була підписана президентом Лінкольном (фото взято з сайту understandingrace.org)

Документ придбала родина Кеннеді на аукціоні Sotheby's в 1964 році за 9,5 тис. доларів. Перш, ніж бути проданою з молотка, декларація про скасування рабства буде представлена широкій публіці низки американських міст, зокрема мешканцям Нью-Йорка й Бостона. Роберт Кеннеді займав посаду Генерального прокурора США й неодноразово обирався сенатором. Як і його брат - президент Джон Кеннеді - він був свого часу вбитий.

Роберт Кеннеді помер 6 червня 1968 від смертельного вогнепального поранення, отриманого відразу після переможної промови на попередніх виборах у штаті Каліфорнія. Політик балотувався в президенти від Демократичної партії.

Джерело: http://vz.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?