Давньоримський шолом проданий невідомому покупцеві Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2010 16:38 · Розділ: Культура

Agence France-Presse повідомляє, що давньоримський шолом, знайдений недавно британським археологом-аматором, проданий на аукціоні Christie's 7 жовтня за 3,6 мільйона доларів (2,3 мільйона фунтів стерлінгів). Остаточна ціна виявилася у вісім разів вищою від суми, якою шолом оцінили напередодні торгів.

Бронзовий шолом, датований кінцем I - початком II століття нашої ери на диво добре зберігся. Він був знайдений у травні 2010 року: шолом виявив за допомогою металошукача археолог-аматор із Камбрії, який, однак, побажав залишитися інкогніто. Фахівці припускають, що шолом з маскою в грецькому стилі, яка повністю закриває обличчя, використовувався не в боях, а скоріше під час проведення різноманітних церемоній та на змаганнях.

На момент знахідки шолом складався з 67 окремих фрагментів - 33 великих і 34 дрібних. Його виставили на аукціон лише після реставрації. Музей, розташований в місті Карлайл неподалік від місця знахідки, збирав кошти для купівлі шолома, щоб уникнути його продажу закордон, однак, на жаль, не вдалося зібрати достатньої суми, не зважаючи навіть на державне фінансування у розмірі одного мільйона фунтів стерлінгів.

Ім'я покупця залишається поки що таємницею, відомо лише, що він не був присутній на торгах особисто, а брав участь в аукціоні за допомогою телефону. Всього в торгах брали участь шестеро потенційних покупців: двоє особисто, троє по телефону та один через інтернет.

Раніше на території Великобританії було знайдено всього два такою ж мірою збережених римських шолома. Один, виявлений в 1796 році, зберігається в Британському музеї в Лондоні, а другий, знайдений на початку XX століття, можна побачити в Единбурзькому музеї.

Джерело: http://lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?