Вчені прогнозують найхолоднішу зиму за останню тисячу років Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2010 10:21 · Розділ: Екологія

Згідно з метеопрогнозами польських вчених, зима 2010-11 може виявитися найхолоднішою за останню тисячу років. Повідомлення про зміни в циркуляції Гольфстріму, які багато в чому визначають погоду та зумовлюють кліматичну ситуацію в Європі, з'явилося ще в серпні цього року та викликало цілу низку припущень про негативні наслідки такого явища, які стануть відчутними уже найближчим часом.

Однак чи варто цьому вірити? В науковому світі розгорілися гарячі дискусії та запальна полеміка з цього приводу. Російські вчені, приміром, впевнені, що боятися нічого. Натомість польські метеорологи, що оприлюднили свій прогноз з обіцянкою найхолоднішої за останню тисячу років зими на європейському континенті, вважають інакше.

Вчені прогнозують надзвичайно холодну зиму (фото взято з сайту proza.ru)
Вчені прогнозують надзвичайно холодну зиму (фото взято з сайту proza.ru)

Більше того, поляки доповнили свої прогнози серйозними науковими обгрунтуваннями. Вони базуються в основному на двох міркуваннях - річних погодніх аномаліях цього року та своєрідному "згасанні" Гольфстріму - зниженню швидкості й температури цієї течії, що визначає клімат Західної та частково Східної Європи.

Однак російські вчені зі своїми польськими колегами категорично не згідні. Карти Росгідрометцентру та результати спостереженнь морських експедицій Російської академії наук не показують помітного зниження температури Гольфстріму, ані помітного уповільнення течіі.

Джерело: http://www.vokrugnovostei.ru


Інші новини розділу