В Ліверпулі відбулося відкриття пам'ятника легендарному Джону Леннону Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2010 10:14 · Розділ: Культура

Декілька днів тому, 9 жовтня, в Ліверпулі відбулося відкриття пам'ятника лідеру культової групи The Beatles Джону Леннону. Статуя виготовлена у вигляді земної кулі, над якою літають голуби. Висота монументу сягає шести метрів.

Церемонія відкриття пам'ятника приурочена до дати народження музиканта. Так, легендарному Леннону 9 жовтня виповнилося б 70 років.

Син лідера групи The Beatles Джуліан та перша дружина музиканта Синтія в суботу відкрили "монумент світу". "Я думаю, час оплакувати Джона минув. Прийшов час відсвяткувати його річницю, що ми й намагаємося зробити," - заявила Синтія.

Окрім того, вдова Леннона, японська художниця Йоко Оно та їхній син Шон в сімдесяту річницю з дня народження музиканта розпочнуть двомісячний фестиваль, присвячений пам'яті співака, який стартує концертом в Ісландії та пройде в багатьох містах світу. Всесвітній фестиваль пам'яті музиканта завершиться 8 грудня, в день 30-річчя з дня вбивства лідера "бітлів".

The Beatles (фото взято з сайту1stusvisit.absoluteelsewhere.net)
The Beatles (фото взято з сайту1stusvisit.absoluteelsewhere.net)

Сформована в 1960 році британська рок-група The Beatles зробила величезний внесок у розвиток і популяризацію рок-музики та рок-культури в цілому. Ансамбль складався із Джона Леннона (ритм-гітара, фортепіано, губна гармоніка, вокал), Пола Маккартні (бас-гітара, фортепіано, вокал), Джорджа Харрісона (соло-гітара, вокал) та Рінго Старра (ударні, вокал).

Найпопулярнішими альбомами групи є A Hard Day's Night, Help!, Revolver, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, The Beatles (також відомий як "Білий альбом"), Yellow Submarine, Abbey Road і Let It Be. В листопаді 2000 року був випущений збірник найкращих хітів The Beatles "Оnе". За перший тиждень було продано 3,6 мільйонів примірників.

В Лос-Анджелесі 29 листопада 2001 року від онкологічного захворювання помер Харрісон. Два інші учасники групи - Маккартні та Старр - продовжують творчу кар'єру до сьогоднішнього дня. Починаючи з 2001 року за рішенням ЮНЕСКО 16 січня щорічно відзначається Всесвітній день The Beatles.

Джерело: http://fed.sibnovosti.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?