Інцидент в Угорщині може повторитися Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2010 10:03 · Розділ: Екологія

Інцидент з розливанням отруйних речовин в Угорщині може повторитися. В суботу, 9 жовтня, прем'єр-міністр країни Віктор Урбан повідомив, що ймовірність обвалення аварійної дамби на сховище токсичних відходів дуже велика.

В зв'язку з цим було евакуйовано близько тисячі мешканців містечка Колонтар, що знаходиться неподалік місця аварії. Глава уряду Угорщини особисто керував евакуацією населення.

Разом з тим фахівці не дають гарантій на рахунок того, що в недалекому майбутньому не відбудеться подальшого руйнування греблі. В трьох регіонах країни продовжує діяти режим надзвичайного стану.

За останніми даними, число жертв інциденту досягло семи чоловік. Ще близько 120 отримали травми та хімічні опіки, стан 40 з них оцінюється як важкий. Один мешканець містечка Колонтар до цих пір вважається зниклим без вісти.

Наслідки аварії в Угорщині (фото взято з сайту newizv.ru)
Наслідки аварії в Угорщині (фото взято з сайту newizv.ru)

Нагадаємо, що 4 жовтня в регіоні Веспрем на великому підприємстві з виробництва алюмінію сталася аварія. В результаті вибуху зруйнувався резервуар з так званим червоним шламом, який утворюється під час виробництва глинозему та містить важкі метали й луг. З резервуара витекло щонайменше 700 тис. кубометрів токсичної речовини. Окрім Колонтара, серйозно постраждало й місто Девечер, в якому в деяких місцях рівень токсичної речовини досяг двох метрів. В населеному пункті затопило 230 будинків та 19 вулиць.

У вівторок, 5 жовтня у трьох областях, на які розповсюдилася аварія, - Веспрем, Ваш і Дьр-Мошон-Шопрон - було оголошено надзвичайний стан. У зв'язку з аварією на алюмінієвому заводі порушено кримінальну справу за статтею "халатність".

7 жовтня стало відомо, що у воду річки Дунай потрапили отруйні промислові відходи, що розлилися після аварії на алюмінієвому комбінаті. Стан води в річці взяли під контроль екологи Румунії, Словаччини, Хорватії та Сербії. Кожних три години бралися проби води. У п'ятницю, 8 жовтня рівень кислотності в Дунаї прийшов у норму, і ситуація більш- менш стабілізувалася. Разом з тим стало відомо, що найближчим часом буде сформована міжнародна експертна група для оцінки ситуації на місці.

На думку експертів ER.RU потрапляння токсичних відходів у води Дунаю загрожує не лише самій Угорщині, Румунії та Болгарії, але й Чорноморського та Азовського узбережжям Росії. В даному контексті еколог, член-кореспондент Російської академії наук Олексій Яблоков зазначив: «Дунай - це дуже велика ріка, одна з найбільших в Європі. І всі ці речовини розчиняться в річці. Я не думаю, що будуть спостерігатися якісь зміни в Чорному морі. Найближчим державам - Румунії, Болгарії - варто побоюватися. Там можливі якісь локальні порушення й забруднення. Однак до Чорного моря дійти не повинно. Взагалі- то це регіональна екологічна катастрофа, вона зачіпає життя кількох десятків тисяч людей».

Джерело: http://er.ru


Інші новини розділу