Світ побачить нова книга автора "Ста років самотності" Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2010 12:19 · Розділ: Культура

Одному з найкращих письменників ХХ століття, яскравому представнику магічного реалізму, "голосу Латинської Америки" Габріелю Гарсія Маркесу виповнилося вже 83 роки. Однак такий доволі поважний вік аж ніяк не зміг зашкодити творчому процесу митця: автор “Ста років самотності” видає нову книгу. Вона буде називатися "Я не мав наміру виголошувати промову" та з’явиться на полицях книжкових магазинів Іспанії та Америки одночасно, а саме 29 жовтня цього року.

Книга складається зі своєрідної колекції промов, написаних з різних приводів, велика частина яких досі не була ні вимовлена, ні опублікована: Маркес все життя уникав публічних виступів. Свого часу на врученні премії за кращий іспаномовний роман він зазначив, що порушує відразу дві обітниці: не приймати нагород та не виголошувати промов. Втім, його нобелівська промова "Самотність Латинської Америки" користується заслуженою популярністю.

Не зважаючи на вік, письменник продовжує творити (фото взято з сайту basik.ru)
Не зважаючи на вік, письменник продовжує творити (фото взято з сайту basik.ru)

У новій книзі Маркес розповість про проблеми ядерної загрози, про небезпеку, пов'язану з руйнуванням природи, розгляне різні питання освіти.

Протягом останніх 30 років Маркес мешкає в Мексиці. Попередню книгу з назвою "Згадуючи моїх сумних повій" він видав у 2004 р., а два роки по тому заявив, що назавжди відійшов від літератури, й ось уже цілий рік не писав жодного рядка.

Джерело: http://www.regions.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?