У Києві відбудеться церемонія відкриття Дня Європи Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.05.2009 10:54 · Розділ: Суспільство

У Києві сьогодні відбудеться відкриття Дня Європи. Про це на прес-конференції повідомив голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінта Тейшейра. "Напевно, у країнах Європейського Союзу День Європи не святкується на такому рівні, як в Україні", - сказав посол, говорячи про масовість проведення свята.

З його слів, оскільки традиційно Дні Європи проходили масштабно у Києві, то представництво Європейської комісії вирішило більше уваги в цьому році приділити святкуванню в регіонах. Відкриття свята пройде в Києві 14 травня. В урочистому заході візьмуть участь керівництво представництва Європейської комісії, а також посли країн-членів ЄС.

В цей день на Хрещатику розмістять намети і павільйони країн-членів ЄС. Крім того, на центральній вулиці української столиці будуть проходити дебати, присвячені тематиці Євросоюзу, а також ряд інших заходів. Зі слів Тейшейри, посли країн-членів Європейського Союзу відвідають регіони України, в яких пройдуть Дні Європи.

Зокрема, відразу після святкування в Києві посли прибудуть в Івано-Франківськ, Тернопіль та Луцьк. Вони побувають на підприємствах, які отримали інвестиції від країн-членів ЄС, а також ознайомляться з туристичними проектами, які реалізуються в Карпатах. Після цього почесні гості з подібною програмою перебування відвідають схід України та Крим. А 4-6 червня в Сімферополі та Севастополі будуть відкриті інформаційні центри Європейської комісії. Завершиться свято фестивалем європейського кіно, в рамках якого в столичних кінотеатрах будуть показані 17 європейських кінострічок. Фестиваль пройде з 3 по 9 червня і стане родзинкою Днів Європи в Україні в цьому році.

Тейшейра зазначив, що основною метою святкового заходу є поінформувати українське суспільство про Європейський Союз, а також отримати інформацію про проблеми та успіхи України в цьому напрямку. Говорячи про фінансовий бік свята, заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв підкреслив, що державних коштів у бюджеті свята немає. Дні Європи в Україні проводяться за рахунок коштів, що надійшли у вигляді внесків неурядових організацій, а також бізнесменів.

Раніше повідомлялося, що за організацію святкування Дня Європи міськадміністрація взялася самостійно у зв'язку з тим, що представництво Європейської комісії, яке раніше традиційно було організатором, вирішило зосередитися на підготовці святкувань в регіонах України.

Джерело korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.