Знайдено невідому досі мову коро Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2010 11:23 · Розділ: Цікаві факти

Група американських та індійських вчених-лінгвістів, здійснивши експедицію в північно-східний індійський штат Аруначал-Прадеш, виявила в одному з його віддалених районів невідому раніше мову коро. Про це повідомляє газета "Дейлі ньюз енелісіз".

Коро належить до тібето-бірманської мовної сім'ї, яка налічує близько 400 мов. Вона знаходиться на межі зникнення - мовою розмовляють лише близько восьмисот осіб, причому в більшості - це люди похилого віку. Коро - мова усна, які- небудь писемні джерела, створені цією мовою, відсутні. "Через років 10 ми могли б не зустріти тут носіїв мови коро,"- заявив учений лінгвістичного інституту Орегона Грегорі Андерсон.

Мешканка штату Аруначал-Прадеш (фото взято з сайту madwind.livejournal.com)
Мешканка штату Аруначал-Прадеш (фото взято з сайту madwind.livejournal.com)

Американські вчені вирушили до штату Аруначал-Прадеш, який ще називають "гарячою мовною точкою" через багатство та розмаїття місцевих говірок, у складі експедиції за підтримки журналу національного географічного товариства США "Нешнл джіографік". Первісною метою експедиції було вивчення двох маловідомих мов мідж і ака, носії яких мешкають у гірських районах індійського штату. Лінгвісти спілкувалися з жителями цих регіонів, спостерігаючи водночас за тим, як ведеться господарство, та записуючи вимовлені фрази. В одному з сіл вони виявили мову, яка звучала зовсім по-іншому в порівнянні з ака і мідж. Власне, це й була мова коро. "Вони такі ж різні як, наприклад, англійська з японською," - зауважив вчений.

Коро поповнить список, що складається з 6909 мов, відомих на даний час в усьому світі.

Джерело: http://www.itar-tass.com/l


Інші новини розділу