Британці обігрівають будинки... власними екскрементами Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2010 09:16 · Розділ: Цікаві факти

Мешканці близько двох сотень будинків невеликого британського містечка Дідкот обігрівають свої домівки, використовуючи газ, отриманий в процесі переробки власних каналізаційних відходів.

Мешканці міста почали використовувати біометан, виготовлений з екскрементів, що потрапили до каналізації трьома тижнями раніше. Великі енергетичні компанії, такі як British Gas, Thames Water і Scotia Gas Networks уважно стежать за ходом експерименту, в разі успіху плануючи ввести практику використання відходів по всій країні.

"Забезпечення населення біометаном через роботу національної енергетичної мережі допоможе Британії виконати свої міжнародні зобов'язання," - заявив голова відділу технологій та інновацій компанії British Gas Мартін Оррілл. За його словами, клієнтам не варто крутити носом; натомість слід порадіти, що їм випаде можливість взяти участь в незвичайному та безумовно важливому екологічному проекті.

"Вони не відчують ніякої різниці, - запевняє Оррілл, - адже цей енергоносій з постійно оновлюваного джерела не має запаху, зате вся інфраструктура вже на місці".

Весь процес від моменту зливу бачка до запалювання газу займає всього 23 дні. Власне сам процес переробки екскрементів анаеробними бактеріями в енергетичну масу для подальшого виробництва електроенергії вже давно відпрацьований у масштабах країни.

Однак компанія British Gas удосконалила його, встановивши на очисних спорудах у Дідкоті прилади, здатні уловлювати побічний біогаз, переробляючи його в біометан, придатний для використання в домашніх умовах.

За словами Оррілла здійснення проекту вартістю 2,5 мільйона євро ($ 3,5 млн) компанія розпочала з ініціативи лейбористів, які запропонували матеріально заохочувати постачальників оновлюваних джерел енергії

В міністерстві підтвердили, що уряд, як і раніше, має намір виконати поставлену в галузі енергетики мету, проте нова ініціатива з використання біогазу поки що продовжує знаходитися на стадії розгляду.

Однак Оррілл не втрачає оптимізму. "Ми, звичайно, нервуємо, але при цьому ми впевнені, що уряд прийме правильне рішення. В іншому випадку наш експеримент стане марною тратою часу, а влада прогавить можливість отримувати газ з оновлюваного джерела на комерційній основі".

Нагадаємо, раніше повідомлялося про американського винахідника з міста Кембридж Метью Мацотте, що втілив у життя проект механізму, згідно з яким відходи собачої життєдіяльності можна використовувати для освітлення парків.

Джерело: http://korrespondent.net/


Інші новини розділу