Нове переосмислення Біблії у книзі "Бог і секс" Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2010 08:58 · Розділ: Культура

На початку жовтня на прилавках спеціалізованих магазинів з'явилася книга, метою якої є переосмислення одного з найцікавіших аспектів єврейської історії. Майкл Куган, автор дослідження "Бог і секс. Про що насправді йдеться в Біблії" (God and Sex: What the Bible Really Says), поставив перед собою завдання з'ясувати, як сприймала різні аспекти інтимних відносин давньоєврейська цивілізація.

Таким чином, читач зможе дізнатися, як інтерпретуються в Біблії актуальні в сучасному суспільстві проблеми дошлюбних інтимних взаємин, гомосексуалізму та полігамії. Вченому вдалося знайти в тексті Писання свідчення сексуальності самого Всевишнього, принаймні, в метафоричній формі.

Видання Booklist висловлює впевненість, що нова книга викличе чимало суперечок. "Для віруючих Біблія - одкровення Господнє. Однак значна частина прогресивних мислителів вважають її перешкодою рівноправ’ю статей та сексуальній свободі. Книга Кугана покликана допомогти подолати цю перешкоду. Настільки радикальна критика здивує та ймовірно обурить консерваторів, але водночас додасть нових сил громадським активістам, що намагаються вийти за межі уявлень, зумовлених традиційним прочитанням Біблії," - пише автор опублікованої в книзі рецензії.

Сучасний читач нерідко ігнорує соціальний та історичний контекст Біблії. Фахівці з історії релігії більше зайняті високонауковими суперечками. Їх мало цікавить популяризація власих досліджень.

Професор Куган - один з провідних фахівців цієї галузі. Редактор "Нової оксфордської анотованої Біблії" протягом тривалого часу викладав у Гарвардському університеті, де його лекції користувалися неймовірним успіхом. Схоже, вченому вдалося знайти золоту середину між захопливістю та глибиною дослідження.

За словами автора, головні проблеми виникають тому, що до Писання ставляться як до незаперечної істини. Але ж як тоді поєднати заборону перелюбодійства з історією царя Давида та Вірсавії? Як пояснити заборону гомосексуалізму з ніжними взаєминами Давида та між Йоната? І чи був взагалі укладений шлюб між Адамом та Євою? Відповіді на ці питання повинна дати книга "Бог і секс".

Джерело: http://news.rin.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?