Чарівну паличку можна придбати в звичайному магазині Автор: lesya · Опубліковано: 06.10.2010 10:53 · Розділ: Техніка

З 1 жовтня 2010 року кожен бажаючий зможе відчути себе Мерліном, Гендальфом чи навіть Гаррі Поттером, адже саме в цей день в продажі з'явилася справжня чарівна паличка. Незвичайний пристрій дозволяє управляти віртуальною та фізичною реальністю, однак не за допомогою концентрації енергії заклинань, а за рахунок сигналів, що подаються інфрачервоними променями.

Двоє британських винахідників - Кріс Барнард та Річард Блейкслі - творці унікального пристрою. Нещодавно талановиті англійці представили публіці новий пульт дистанційного керування, створений у вигляді чарівної палички.

Це пристрій являє собою маленьку указку, довжина якої дорівнює 14-ти англійським дюймам (це приблизно 35,5 см). Найцікавіше те, що на ній відсутні будь- які кнопки. Тим не менше, пульт є справжньою чарівною паличкою, що надає можливість її володарю керувати реальністю, як віртуальною, так і фізичною.

Новий пристрій зроблений у вигляді чарівної палички (фото взято з сайту kymera-wand.com)
Новий пристрій зроблений у вигляді чарівної палички (фото взято з сайту kymera-wand.com)

Інфрачервоні промені - це ще одна назва звичайного теплового випромінювання. Пульти дистанційного управління (ПДУ), що використовують власне цей вид випромінювання для подачі команд електроприладам, з'явилися ще в 70-х роках минулого століття. Вони вигідно вирізнялися з- поміж інших тим, що для подані ними сигнали долали будь- які перешкоди.

У 1980-х Стівен Возняк, один із засновників компанії Apple, зайнявся розробкою ПДУ, що зміг би керувати кількома електронними пристроями одночасно. Восени 1987 року широкій публіці був представлений модуль CORE. Його перевагою вважалася можливість “запам’ятовувати” сигнали від інших пристроїв. Пульт разом з тим мав здатність виконувати певні функції в призначений час.

Однак цей перший універсальний інфрачервоний пульт виявився занадто складним в програмуванні для середнього користувача,тому й особливим попитом не користувався. Отож до ідеї універсальних ПДУ винахідники повернулися лише на початку нинішнього століття, коли в масовому продажі з'явилися КПК з інфрачервоним портом, що дозволяє швидко запрограмувати пристрій на управління різними побутовими приладами. Новинка швидко завоювала популярність, однак користувачі знову залишилися незадоволені - на цей раз великою кількістю кнопок, функції яких мало хто запам'ятовує з першого разу.

Натомість “чарівна паличка” від Барнарда і Блейкслі може "запам'ятати" до 13 жестів. З її допомогою можна управляти не лише телевізорами, аудіо-та DVD-плеєрами, але й іншими приладами, наприклад, вмикати та вимикати світло.

Так, пульт Kymera Magic Wand виявився дуже простим у використанні. Приміром, для перемикання телеканалу достатньо зробити нею горизонтальний рух, щоб збільшити або зменшити звук - вертикальний. Круговий рух відкриває меню. Загалом управління цим незвичайним предметом швидше інтуїтивне, й досягається воно за допомогою спеціального приладу, що отримав назву акселерометра (це вимірювач прискорення, який водночас може вимірювати ще й силу тяжіння).

Джерело: http://www.pravda.ru


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.