Картини Гітлера продаються на аукціоні Автор: lesya · Опубліковано: 06.10.2010 10:30 · Розділ: Культура

Близько двадцяти полотен Адольфа Гітлера, написаних аквареллю, було продано на аукціоні за 105 000 фунтів стерлінгів (близько 120 000 євро). На картинах зображені сільські пейзажі рідних місць Гітлера, який народився в австрійському містечку Браунау-на-Інні. Створені вони в той період, коли хлопець намагався вступити до Віденську художньої академії, та, двічі спробувавши, так і не домігся бажаного результату.

Справа в тому, що Гітлер був позбавлений вміння створювати портрети, наявність яких в портфоліо художника була однією з основних вимог академії. Проте аж до Першої світової війни Гітлер намагався професійно займатися живописом: він малював листівки, рекламні оголошення та навіть продав декілька своїх акварелей.

Акварель Гітлера (фото взято з сайту dirty.ru)
Акварель Гітлера (фото взято з сайту dirty.ru)

Деякі історики стверджують, що якби диктатор досяг визнання в мистецтві, то вся подальша світова історія могла б скластися по- іншому.

Акварелі Гітлера були продані на аукціоні Mullock's в місті Ланлоу у Східній Англії. Колекцію малюнків на продаж виставив австрійський юрист, що забажав залишитися інкогніто. Він знайшов їх у недавно придбаній садибі на півночі Австрії.

За оцінками експертів, пензлю Гітлера належить до 3000 робіт. Однак до наших чднів їх збереглося лише кілька сотень. Представник Mullock's зазначив, що картини дуже важко продати в Європі, оскільки, по-перше, в багатьох країнах така торгівля заборонена як популяризація нацизму, а по-друге, значна кількість аукціонних будинків належать євреям, які принципово не бажають торгувати творами нацистського лідера.

Нагадаємо, що у вересні 2009 року на аукціоні за 42 000 євро було продано три картини Гітлера - “Біла церква у Варшаві”, “Зруйнований млин” та “Будинок з мостом біля річки”.

Джерело: http://censor.net.ua


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?