Герпес: міфи та реальність Автор: lesya · Опубліковано: 06.10.2010 10:19 · Розділ: Краса і здоров'я

З тим, що майже всі люди на Землі є носіями вірусу герпесу, нам довелося змиритися. Та на сьогоднішній день існує велика кількість запитань, пов’язаних з цією проблемою, і, разом з тим, чимало домислів, за якими стоять і абсолютна безтурботність, і зайва обережність. Спробуємо розглянути деякі міфи, що виникненням своїм завдячутюь власне недостатнім знанням інфекції.

Міф 1: герпес не заразний. Герпес - це, насамперед, вірус, тому легко поширюється. Під час загострення захворювання він може передаватися через поцілунки, помаду, посуд (генітальний - при статевому акті). Навіть після зникнення герпесних утворень можливість зараження зберігається протягом тижня.

Майже всі представники людства є носіями вірусу герпесу (фото взято з сайту bolezni-spravka.ru)
Майже всі представники людства є носіями вірусу герпесу (фото взято з сайту bolezni-spravka.ru)

Міф 2: Хворіючи герпесом, неможливо народити здорову дитину. Герпес становить небезпеку під час вагітності, але чутки про його фатальний вплив на плід надто перебільшені. Однак потрібно мати на увазі: якщо загострення інфекції відбувалося під час пологів, то ймовірність інфікування дитини вірусом досить висока, що може позначитися на нервовій системі немовляти, розвитку органів слуху і зору.

Міф 3: герпес викликає синдром хронічної втоми. Це твердження справджується частково. Дійсно, в 15-20% випадків стомлюваності, яка не зникає навіть після тривалого відпочинку, винні віруси герпесу кількох типів. Але при цьому разом з втомою з'являються й інші симптоми: невелике підвищення температури протягом тривалого часу, збільшення лімфовузлів у багатьох місцях. В більшості ж випадків синдром хронічної втоми пов'язаний з неправильною організацією праці та відпочинку.

Фахівці виокремлюють декілька видів герпесу:

Простий герпес 1 і 2 типів: захворювання проявляється у вигляді висипань на обличчі та геніталіях.

Герпес 3 типу: в дорослих викликає лишай, в дітей - вітрянку.

Герпес 4 типу: вірус Епштейна-Барр. В дітей викликає інфекційний мононуклеоз, в дорослих - синдром хронічної втоми та деякі види пухлин.

Герпес 5 типу: цитомегаловірус. Становить певну небезпеку для майбутньої мами й дитини.

Герпес 6 і 7 типів: викликає синдром хронічної втоми.

Герпес 8 типу: характерний для різноманітних імунодефіцитних станів.

Одного разу оселившись в організмі, вірус герпесу залишається там назавжди. Тому основне завдання лікарів - не порятунок від вірусу, а зниження рецидивів його проявів. Однією з найголовніших причин загострення герпетичної інфекції є ослаблення імунітету.

Щоб з'ясувати, де саме відбулося порушення імунної системи, не потрібно робити складних дорогих аналізів. Важливо оцінити інтерфероновий статус - здатність людини виробляти інтерферони, а також активність "натуральних кілерів" - лімфоцитів, що вбивають уражені вірусом клітини. Результати цих досліджень підкажуть лікарям, яким чином потрібно відкоригувати імунітет. Імуномодулююча терапія проводиться паралельно з призначенням антивірусних препаратів.

Джерело: http://www.metronews.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.