Нобелівська премія - за дітей з пробірки Автор: lesya · Опубліковано: 06.10.2010 10:00 · Розділ: Медицина

Цими днями Нобелівську премію 2010 року в галузі медицини та фізіології отримав вчений з Великобританії Роберт Едвардс. Представники Нобелівського комітету при Каролінському інституті Стокгольма, оголосили, що вчений удостоєний високої нагороди за "розробку методу інвітрофертилізації" - штучного запліднення. Його відкриття дало "квиток у життя" процедурі екстракорпорального запліднення, яка створила сприятливі умови для народження приблизно чотирьох мільйонів осіб.

Досягнення Роберта Едвардса дозволило лікувати безпліддя - захворювання, що знищує значну частку людства, включаючи більше ніж 10% шлюбів у всьому світі. Роберт Г. Едвардс народився 1925 року в Манчестері (Англія ). Після військової служби під час Другої світової війни юнак зайнявся вивченням біології в Уельському університеті в Бангорі та згодом в Единбурзькому університеті в Шотландії, де в 1955 році отримав ступінь доктора за написання дисертації, присвяченій розвитку ембріонів мишей. Після цього Роберт працював науковим співробітником Національного інституту медичних досліджень в Лондоні, де у 1958 і розпочав роботу над розвитком можливості процесу штучного запліднення у людей.

Винахід лауреата дозволив народитися понад чотирьом мільйонам симпатичних малюків (фото взято з сайту kievart.com.ua)
Винахід лауреата дозволив народитися понад чотирьом мільйонам симпатичних малюків (фото взято з сайту kievart.com.ua)

З 1963 Едвардс працював у Кембриджі, спочатку в університеті, а згодом в клініці, яка на той час була першим у світі центром ектракорпорального запліднення. Заснував його (центр) сам Роберт разом із Патріком Степто. Едвардс займав посаду директора з науково-дослідної роботи протягом багатьох років, будучи разом з тим редактором декількох провідних наукових журналів в галузі запліднення.

На даний час Роберт Едвардс - почесний професор Кембриджського університету. Зараз вчений почувається не дуже добре, тому й відмовився коментувати факт присудження йому високої нагороди. Однак в попередніх інтерв'ю, дослідник часто згадував, як зустрічав його розробки вчений світ: автора низки ціннісних досліджень називали божевільним, вважаючи, що діти з пробірки ніколи не будуть нормальними.

Джерело: http://ami-tass.ru


Інші новини розділу