Вчені спростували факт кінця світу 2012 року Автор: lesya · Опубліковано: 06.10.2010 09:38 · Розділ: Наука

Кінця світу в 2012 році не відбудеться, проте через спалах сонячної активності можуть постраждати деякі космонавти, а також супутники. Директор інституту земного магнетизму, іоносфери та розподілу радіохвиль імені Пушкова (Росія) Володимир Кузнєцов, підкреслив, що широко популяризованого кінця світу в 2012 році не очікується. В той же час вчений зазначає, що в цей період передбачається певна небезпека, пов'язана з посиленням впливу Сонця на роботу супутників та, як щойно зазначалося, на екіпажі космічних кораблів.

"Найперше, підвищиться рівень впливу Сонця на навколоземний космічний простір, що проявлятиметься в різких змінах атмосфери, гальмуванні космічних апаратів та, нарешті, у здійсненні впливу на електроніку власне цих космічних апаратів. Водночас спостерігатимуться зміни радіаційної ситуації, можлива небезпека для космонавтів," - зауважує Кузнєцов.

Парад планет - одна з причин кінця світу 2012 року (фото взято з сайту univer-sity.com)
Парад планет - одна з причин кінця світу 2012 року (фото взято з сайту univer-sity.com)

Відзначимо, що пророкування кінця світу стало доволі модним явищем у сучасному суспільстві. І, що цікаво, передбачають його постійно: як найближчим часом, так і у віддаленому майбутньому. Найпопулярніше пророкування пов'язане з легендами індіанців майя. Згідно з їхнім стародавнім календарем, у грудні 2012 р. закінчиться так звана "ера п'ятого сонця", що тривала більше п'яти тисяч років, і почнеться нова невідома епоха.

Серед прогнозованих на цей період явищ, які й мають стати причиною кінця нашого виміру, - глобальний парад планет, під час якого Сатурн, Юпітер, Марс і Земля візуально вишикуються в одну лінію, що нібито може призвести до катастрофічних наслідків. Однак, як бачимо, російські вчені разом з іншими провідними науковцями світу спростували цей факт.

Джерело: http://www.topnews.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.