Оголошено культурні столиці Європи на 2012-2013 роки Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.05.2009 10:41 · Розділ: Цікаві факти

Рада ЄС визначила та оголосила культурні столиці Європи на 2012-2013 роки. В 2012 році таку честь отримають португальське місто Гімараєш та словенське Марібор, а в 2013 році - французьке місто Марсель і словацьке Кошице. "Той факт, що вони носитимуть цей титул протягом року, не тільки звертає увагу громадськості на них, але й надає їм величезний потенціал для розвитку", - заявив єврокомісар по культурі Ян Фігель.

Міста-претенденти на титул культурної столиці із заявлених кандидатів обирає журі, яке складається з незалежних експертів. Для підготовки до знаменної події містам потрібно декілька років. З цієї нагоди в них організовуються численні культурні та туристичні заходи.

Цього року культурними столицями Європи стали литовське місто Вільнюс та австрійський Лінц. У 2010 році естафету буде передано німецькому місту Ессен, угорському Печу та турецькому Стамбулу. А у 2011 титул перейде до столиці Естонії, Талліна і фінського міста Турку.

Рада міністрів ЄС затвердила присвоєння титулу культурної столиці Європи за ініціативою грецької кіноактриси, співачки та політика Меліни Меркурі (Melina Mercouri). В 1985 році першим культурним центром Європи стали Афіни. З того часу вже більше тридцяти європейських міст було названо столицями культури.

Тим часом в Україні статус культурної столиці отримав Львів. Завдяки насиченій культурній програмі, розвиненій інфраструктурі місто має найбільший туристичний потенціал в Україні.

Джерело news.rin.ru


Інші новини розділу