Бажаєте вберегти власну шкіру - зніміть ноутбук з колін Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2010 10:44 · Розділ: Цікаві факти

Невинна на перший погляд звичка працювати чи дивитися фільми, тримаючи ноутбук на колінах, може призвести до негативних наслідків. Справа в тому, що увімкнутий пристрій в окремих випадках нагрівається до температури 125 градусів за Фаренгейтом (52 за Цельсієм). Отож схильність до розташування комп’ютера на колінах може викликати так званий синдром обпеченоїї шкіри.

Приміром, спеціалістам недавно довелося ретельно обстежити організм 12-річного хлопчика: в результаті того, що він кожен день протягом декількох годин грав у комп'ютерні ігри, тримаючи «ноут» на колінах, шкіра на лівому стегні знебарвилася і вкрилася характерним «візерунком».

Цей синдром спостерігається переважно в молодих людей віком від 20 до 30 років. Однак за даними шведських вчених останнім часом захворювання все частіше фіксується у дітей та підлітків вікомі від 9 до 15 років.

Опік вражає в основному ліве стегно. Причина цього явища насамперед в тому, що в більшості моделей ноутбуків акумуляторні батареї та вентилятори охолодження знаходяться з лівого боку. Отже під час тривалого прямого контакту з цими місцями шкіра нагрівається до 43-47 градусів.

Опіки зазвичай нешкідливі, однак лікування може тривати від трьох місяців до півроку. Опіки також можуть зумовити незворотні потемніння шкіри. В дуже рідкісних випадках це викликає пошкодження, що зумовлюють рак шкіри. Такі далеко не оптимістичні дані отримали вчені Базельського університету.

Джерело: http://www.extra-m.ru


Інші новини розділу