Шкідливі звички підлітків - наслідок не лише емоційних стресів... Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2010 10:29 · Розділ: Суспільство

Вчені Університету Монреаля в Канаді вважають, що підліткова схильність до вживання алкоголю та наркотиків зумовлена не лише емоційними проблемами та бажанням протесту. Так, спеціалісти зауважують, що на появу бажання спробувати психотропні препарати штовхає підсвідоме прагнення здобути популярність в компанії.

Фахівці провели дослідження, в якому взяло участь понад 500 школярів віком від 10 до 15 років.

батькам слід уважно стежити за своїми дітьми, щоб не прогавити можливість вберегти їх від шкідливих звичок (фото взято з сайту uznai-pravdu.ru)
батькам слід уважно стежити за своїми дітьми, щоб не прогавити можливість вберегти їх від шкідливих звичок (фото взято з сайту uznai-pravdu.ru)

З'ясувалося, що старші підлітки частіше приймають психотропні речовини. Однак діти, які ще не досягли 15- річного віку та користуються популярністю серед інших, вживають алкоголь та наркотики в два рази частіше, ніж їх скромніші однолітки.

На думку вчених, підлітки вживають алкоголь і наркотики не лише для того, щоб увійти в компанію чи добитися визнання - їм доводиться робити це, «щоб зберегти статус», «щоб їх любили».

Тому батькам слід уважно стежити за поведінкою підростаючого покоління та вчасно пояснити дітям, що любов оточуючих та соціальний статус не варті втраченого здоров'я.

Разом з тим відомо, що підлітки, котрі вступають у різні організації, наприклад, спортивні, набагато рідше починають палити й вживати алкогольні напої - їм і без цього є чим зайнятися.

Джерело: http://www.medkarta.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.