Віра в Бога допомагає вижити Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2010 10:11 · Розділ: Релігія

Група психологів під керівництвом Франка Бонагуіді (Franco Bonaguidi) провела дослідження, результати якого показали, що віра в Бога допомагає вижити тим пацієнтам, які пережили трансплантацію печінки. Стаття на цю тему буде опублікована в жовтневому номері журналу Liver Transplantation. Віросповідання людини не має значення, однак особи, що належать хоча б до якоїсь конфесії, виживають на 26% частіше.

У дослідженні взяло участь 179 пацієнтів, прооперованих в період від січня 2004 до грудня 2007 року. Всі вони попередньо заповнили анкету, в якій відповіли на питання, пов’язані з їхніми релігійними переконаннями. Показанням для пересадки печінки став вірусний гепатит (68%), захворювання печінки, викликане надмірним споживанням алкоголю (17%) та автоімунний гепатит (7%). Виявилося, що чим сильнішим було відчуття особистого зв'язку пацієнта з Богом, тим легше було перемогти хворобу. Так, регулярна молитва та відвідування церкви відігравали вагому роль в процесі одужання.

Полотно СассоферратоМадонна
Полотно СассоферратоМадонна

Водночас вчені виявили, що віра в Бога допомагає з більшою стійкістю переносити страждання та здатна полегшувати біль. Експеримент для підтвердження цього факту провели спеціалісти Оксфордського університету (Oxford University), Великобританія. В процесі експерименту, в той час як 12 католиків та 12 атеїстів у магнітно-резонансному сканері розглядали картину Сассоферрато (Sassoferrato) із зображенням Діви Марії та полотно Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) «Дама з горностаєм», вчені впливали на піддослідних електрошоком. Дослідники сподівалися, що споглядання образу Діви Марії стимулюватиме виникнення релігійних почуттів віруючих в потрібний момент. Картина да Вінчі була обрана об’єктом експерименту завдяки схожості з полотном Сассоферрато.

Після закінчення дослідження віруючі зізналися, що образ Діви Марії викликав у них відчуття безпеки, турботи та бажаного заспокоєння. Окрім того, захисники релігії відчували біль на 12% менше, ніж після споглядання «Дами з горностаєм». Разом з тим, сканування передньої правої області мозку показало, що у віруючих під час експерименту активізувалися нервові механізми модуляції болю. В атеїстів такої мозкової активності не спостерігалося.

Водночас спеціалісти зауважили, що віруючі люди можуть активізувати частину мозку, пов'язану з переживанням больових відчуттів, сприймаючи біль в позитивному аспекті. А один із членів команди, психолог Мігель Фаріас (Miguel Farias) впевнений, що схожого ефекту зниження болю можна домогтися і в атеїстів, надавши їм можливість дивитися на зображення людини, до якої вони відчувають прихильність.

Більшість людей вважають можливим одночасне поєднання віри в Бога та ідей дарвінізму. Опитування, проведене Британською радою (British Council), Великобританія, продемонструвало, що у взаємодії релігії та науки не бачать нічого поганого 54% респондентів. І лише 19% опитаних вважають неможливим вірити в Бога та водночас погоджуватися з теорією природного відбору.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.