Вчені створили крихітну імітацію чорної діри Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2010 09:59 · Розділ: Наука

Італійські вчені в лабораторних умовах, використовуючи звичайний лазер, шматки чистого скла та чутливі детектори, створили мікроскопічну імітацію чорної діри.

Чорні діри, існування яких стало давно визнаним та теоретично обгрунтованим явищем в усьому науковому світі, є по суті своїй рештками зоряних ядер, що характеризуються супервисокою щільністю. Одна з найцікавих властивостей чорних дір - це їхня нескінченно сильна гравітація, із зони дії якої вже не може вирватися ніякий матеріальний об'єкт, навіть фотони світла.

Чорна діра всередині Чумацького Шляху (фото взято з сайту novynar.com.ua)
Чорна діра всередині Чумацького Шляху (фото взято з сайту novynar.com.ua)

Космічна територія, межі якої об'єкти вже не можуть покинути, називається горизонтом подій. Низка італійських фізиків створили щось подібне, спробувавши довести практичне існування найбільш екстремальних та непояснюваних властивостей чорних дір.

Водночас вченим вдалося відтворити на склі невеличку зону, потрапляючи в яку потік світла не може рухатися далі. Те ж саме відбувається і на горизонті подій. В деяких випадках світло не може проходити через викривлення простору під дією сили тяжіння, в інших - промінь світла ніби “розсипається” через штучно створені умови в середовищі скла.

За словами вчених, те, що відбувається в склі, є аналогічним явищем того, що відбувається в чорній дірі. Щоправда, у випадку з чорною дірою поглинаються всі речовини, тоді як у склі - лише світло.

Керівник дослідження Даніелє Фаччіо зауважив, що ретельне налаштування лазерного імпульсу дозволяє створити умови, за яких відбуватиметься повне поглинання світлового променя атомами скляного кристалу. За словами вченого таке відкриття дає можливість проводити деякі екзотичні та доволі цікаві досліди. “Ми в змозі об'єднати горизонти чорних і білих дір, проводити експерименти з лазером в чорних дірах між двома горизонтами подій,” - оптимістично підкреслює спеціаліст.

Джерело:: http://www.rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.