Гієни на межі зникнення? Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2010 09:46 · Розділ: Екологія

Вчені проаналізували вплив глобальних змін клімату на виживання популяції гієн на території Європи більш ніж 10000 років тому. Згадані зміни відіграли важливу роль в процесі розвитку популяції хижаків. Однак співробітники Національного музею природничих наук вважають, що для подальшого аналізу змін травоїдної фауни, зумовлених зростаючою експансією людини, та для виявлення причин масового зникнення гієн на території всього континенту, необхідно провести ще низку досліджень.

Сара Варела, керівник дослідження, підкреслила: «На сьогоднішній день стало відомо, що зміна клімату не є основною причиною зникнення гієн Південної Європи - це лише один із багатьох чинників, що стимулювали виникнення такої ситуації».

За даними дослідження, результати якого опубліковані виданням Quaternary Science Reviews, поселення гієн в Євразії та Африці розподілилися під час Льодовикового періоду. «Кліматичні умови в Південній Європі 21000 років тому були надзвичайними й складними для цього виду», - зауважила Варела.

Популяція гієн поширювалася по всій території Європи (фото взято з сайту yaplakal.com)
Популяція гієн поширювалася по всій території Європи (фото взято з сайту yaplakal.com)

В ті часи європейський клімат зазнавав серйозних змін. За словами експертів, на виживання гієн в Європі, можливо, вплинула комбінація трьох чинників - людської експансії, зміни чисельності травоїдних та зміни клімату. «Взагалі кліматичні умови на півдні Європи завжди знаходилися на межі діапазону терпимості для гієн», - зазначила вчена.

Плямиста гієна (Crocuta crocuta) вимерла до закінчення пізнього Плейстоцену (близько 10000 років тому). Цей період збігся з льодовиковим максимумом та експансією Homo sapiens. Гігантські види тварин зникли назавжди, а плямиста гієна просто змінила місце дислокації, щоб вижити.

Подальший розподіл гієн з тих пір істотно змінився. Сьогодні цю тварину можна зустріти лише в Африці, не зважаючи на те, що близько одного мільйона років тому гієни заселяли територію сучасної Євразії.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу