Доктор Хаус може зашкодити здоров'ю? Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2010 09:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно американські вчені дійшли висновку, що надмірне захоплення телесеріалами про роботу лікарів на зразок "Доктора Хауса" і "Анатомії пристрасті" може негативно впливати на здоров'я людей.

Попередні дослідження показали, що схожі серіали, присвячені в більшості своїй рідкісним та незвичайним захворюванням, змушують глядачів уважніше стежити за станом власного здоров'я. Однак проведений нещодавно в Університеті Род-Айленда експеримент виявив негативний побічний ефект цього явища.

Медичні серіали наштовхують на думку про власні невиліковні захворювання (фото взято з сайту multanime.ru)
Медичні серіали наштовхують на думку про власні невиліковні захворювання (фото взято з сайту multanime.ru)

Дослідники опитали 274 студентів Коледжу зв'язку при Алабамському університеті. В процесі проведення даного експерименту вчені насамперед намагалися зіставити рівень захоплення медичними серіалами з рівнем почуття задоволення життям в цілому. З'ясувалося, що регулярний перегляд таких серіалів підвищує страх захворіти важкою рідкісною та зчаста невиліковною хворобою. Схожі іпохондричні думки позбавляють людину можливості отримувати задоволення від власного існування.

Керівник дослідження професор Іньцзяо Є (Yinjiao Ye) підкреслила той факт, що власне така закономірність була виявлена (що важливо!) у молодих здорових людей віком від 18 до 31 року. Таким чином, негативний вплив медичних серіалів на психіку населення в цілому може виявитися значно глибшим, ніж демонструють результати опитування.

Результати дослідження опубліковані в журналі Mass Communication and Society.

Джерело: http://medportal.ru/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.