Рівень групового IQ залежить від кількості жінок у колективі Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2010 08:47 · Розділ: Суспільство

В процесі проведення різноманітних досліджень вчені дійшли висновку, що рівень "колективного IQ" прямо залежить від кількості жінок у групі, що вирізняються з-поміж інших здатністю до переживання. Про це повідомляє журнал "Science".

Такий у певному сенсі неординарний висновок дозволили зробити результати експериментів, проведених дослідницею Анітою Вуллі з Університету Карнегі-Меллон в співавторстві з колегами. Вчені насамперед вирішили перевірити, чи є у груп людей, як і в окремих осіб, стійкий рівень здібностей до виконання найрізноманітніших завдань. Схоже оцінювання "колективного інтелекту" проводилася вперше.

Чим більше жінок - тим вищий рівень колективного інтелекту (фото взято з сайту prinet.ru)
Чим більше жінок - тим вищий рівень колективного інтелекту (фото взято з сайту prinet.ru)

Співавтор наукової роботи Томас Малоун з Массачусетського технологічного інституту підкреслює, що колективний рівень інтелекту насправді існує. Однак для визначення цього рівня необхідним було проведення експерименту. Вчені об’єднали 699 добровольців у групи (кожна з них налічувала по троє осіб), запропонувавши їм виконати різні завдання: візуальні головоломки, завдання, що передбачають використання прийому "мозковий штурм" та колективного морального судження, а також ті, в яких необхідно було розподілити обмежену кількість ресурсів.

При цьому перед початком кожного етапу випробувань у добровольців визначали індивідуальний рівень інтелекту. Наприкінці дослідження група виконувала завдання-критерії - грала в шашки з комп'ютером. Підсумок експерименту був такий: групи, що добре виконували одні завдання, як правило, справлялися й з іншими. А за розрахованим параметром "колективного IQ" можна було досить точно передбачити результат виконання завдання-критерію.

Разом з цим дослідники з'ясували, що груповий рівень інтелекту залежав в першу чергу не від індивідуальних показників та навіть не від згуртованості групи, а, найперше, від здатності до переживання членів цієї групи, вимірюваної спеціальним тестом. На результат вплинула й схильність членів групи під час обговорення надавати можливість висловитися товаришам. Найвищий груповий інтелект фіксувався в групах, де переважали жінки. На думку вчених, у жінок показник здатності до переживання вищий, ніж у чоловіків, що й позначалося на результатах експерименту.

Джерело: http://censor.net.ua


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.