Дитячий непослух зумовлений... генетично Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2010 08:37 · Розділ: Цікаві факти

Вчені вбачають причину неслухняності дітей не у вихованні, а, як не дивно, в... генах. Фахівці університету Кардіффа (Cardiff University) вважають, що синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), який раніше вважався результатом неправильного виховання, можна зарахувати до таких розладів розумової діяльності, як, наприклад, аутизм.

Так, донедавна прийнято було вважати, що синдром дефіциту уваги та гіперактивності розвивається у дітей в результаті неправильного виховання. Однак останні дослідження вчених спростовують цю теорію. Порівнюючи генетичні зразки ДНК дітей з СДУГ та ДНК 1047-и осіб, що не страждають синдромом, дослідники виявили, що у 15% хворих спостерігаються істотні та незвичні зміни структури ДНК, в той час як в контрольній групі рівень таких змін сягнув всього 7%. Водночас вчені зауважили, що у дітей з СДУГ окремі ділянки ДНК могли або бути відсутні, або ж, навпаки, повторюватися.

У Великобританії СДУГ страждає понад 2% дітей (фото взято з сайту scumdoctor.com)
У Великобританії СДУГ страждає понад 2% дітей (фото взято з сайту scumdoctor.com)

Однак з такою неординарною інтерпретацією результатів дослідження погоджуються далеко не всі спеціалісти галузі. Приміром, дитячий психолог Олівер Джеймс (Oliver James) налаштований вельми скептично: "Лише в 57 із 366 дітей виявлено набір генів, який, імовірно, викликає СДУГ. Це дає змогу зробити висновок, що основна причина захворювання далеко не генетична. В кожному окремому випадку ми, як і раніше, не можемо пояснити, чому одна дитина страждає СДУГ, а інша - ні."

Діти з синдромом дефіциту уваги та гіперактивності невгамовні, імпульсивні та. як правило, схильні до деструктивної поведінки, через що стикаються з численними проблемами як в школі, так і вдома. У Великобританії цим захворюванням страждає понад 2% дітей.

Джерело: http://www.wnd.su/


Інші новини розділу