Проживання в місті зміцнює імунітет Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2010 08:33 · Розділ: Цікаві факти

Британські дослідники повідомляють, що міське життя допомогло людям виробити імунітет до деяких захворювань.

Вчені зі Школи біологічних наук при коледжі Royal Holloway Лондонського університету проаналізували зразки ДНК представників 17 людських популяцій Європи, Азії та Африки, вивчивши разом з тим археологічну та історичну літературу, в якій описуються найперші міста та міські поселення, що виникли в цих регіонах. Після цього вчені зіставили рівень стійкості людей до генетичних хворіб з історією міст, в яких вони проживають чи проживали раніше.

У мешканців стародавніх міст виробився стійкий імунітет до деяких захворювань (фото взято з сайту doctorakimov.ru)
У мешканців стародавніх міст виробився стійкий імунітет до деяких захворювань (фото взято з сайту doctorakimov.ru)

В процесі дослідження з'ясувалося, що на тих територіях, де міста існували здавна, сучасне населення є носієм генетичної варіації, яка зумовлює стійкість до деяких інфекцій, приміром, туберкульозу чи прокази. Таке явище викликане насамперед високою щільністю населення та низьким рівнем побуту, які сприяли виникненню масових епідемій, що в свою чергу зумовило вироблення імунної пам'яті в людей до збудників цих інфекцій.

За словами вчених, це відкриття - яскравий приклад еволюції в дії. воно може пояснити різницю в стійкості до захворювань мешканців різних регіонів світу. Результати дослідження опубліковані журналом Evolution.

Джерело: health.km.ru


Інші новини розділу