Сучасному мистецтву не можна до Версалю Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2010 08:45 · Розділ: Культура

Директор державного музею Версаль у Франції Жан-Жак Айагон в інтерв’ю виданню The Art Newspaper повідомив, що відтепер в залах Версальського палацу не проводитиметься більше виставок сучасного мистецтва.

Причиною такого кардинального рішення став скандал, що розгорівся навколо виставки епатажного японського художника Такаші Муракамі. Проти розміщення яскравих пластикових експонатів у королівському палаці XVII століття протестували цілих дві асоціації, Versailles Mon Amour (VMA) і Рада захисників Версалю.

Епатажні роботи Такаші Муракамі (фото взято з сайту imprinttalk.com)
Епатажні роботи Такаші Муракамі (фото взято з сайту imprinttalk.com)

Підписів проти організації виставки Муракамі активістами було зібрано більше 12-и тисяч, в тім числі проти творчого доробку японського скандаліста виступив і нащадок короля, що збудувуав палац, Людовика XIV, - принц Сікст-Анрі де Бурбон.

Незадовго перед цим повідомлялося, що захисниками історико- культурного духу Версаля було проведено навіть декіпька демонтрацій, що закликали в основному, до вигнання із залів музею "паразита, що живиться мистецтвом попередників" (мається на увазі сучасна культура).

За словами працівників музею, до тих пір, поки Жан-Жак Айагон залишиться головою Версалю, тут будуть проходити виставки сучасного мистецтва. Тим не менше, в 2011 році експозицію, можливо, розмістять в якомусь іншому місці - наприклад, в Оранжереї або в садах".

Кому саме буде присвячена виставка наступного року, поки що невідомо, однак саме на 2012 рік планується масштабна ретроспектива італійського художника Мауріціо Каттелана. Водночас об'єкти Муракамі на сьогоднішній день продовжують залишатися в залах Версалю до кінця запланованого терміну - тобто до 12 грудня цього року.

Джерело: http://week.izvestia.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?