Вчені виявили заселену планету Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2010 10:43 · Розділ: Наука

Американські вчені нещодавно відкрили першу потенційно заселену планету за межами Сонячної системи. Вона знаходиться на відстані 20 світлових років від Землі та розташована в сузір'ї Терезів.

Планету виявили фахівці університету Каліфорнії в Санта-Круз та Інституту Карнегі у Вашингтоні під керівництвом професорів Стівена Фогта і Пола Батлера. Дослідження тривали близько десяти років. Об'єкт помітили завдяки використанню телескопів обсерваторії Кека на Гаваях.

В сузірї Терезів знайдено одну з найменших екзопланет (фото взято з сайту rian.ru)
В сузірї Терезів знайдено одну з найменших екзопланет (фото взято з сайту rian.ru)

В об'єктив телескопів потрапила планета з твердою поверхнею, розташована неподалік зірки Gliese 581. На думку дослідників, загадковий об'єкт розташований в так званій "зоні життя". Окрім цього, вчені виявили на планеті воду в рідкому стані. Враховуючи той факт, що вода може перебувати в такому вигляді лише за умов певної температури, комфортної для живих організмів, на планеті є умови для існування.

За даними вчених, поруч із Gliese 581, маса якої становить 31% маси Сонця, було виявлено ще чотири планети масою від 0,6% до 4% маси Юпітера. В процесі досліджень астрономи відкрили в обстежуваному районі ще дві планети, які отримали позначення GJ 581f і GJ 581g.

"Спостереження показують наявність в системі п'ятої планети, GJ 581f, масою в 7 разів більшою, ніж маса Землі, що обертається на відстані 0,758 астрономічної одиниці (ця одиниця дорівнює середній відстані від Сонця до Землі) з періодом 433 дні; а також шостої планети, GJ 581g, масою в 3,1 рази більшою за масу Землі, що обертається на відстані 0,146 астрономічної одиниці з періодом 36,6 днів" – повідомляють вчені.

За даними дослідників, на одній з цих планет, цілком ймовірно, наявне життя. "Оцінка рівноважної температури на GJ 581g - 45 градусів нижче нуля, що засвідчує факт знаходження планети в самому центрі "зони життя", - уточнили астрономи.

Джерело: http://www.dni.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.