Нові правила прийому до вузів Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2010 09:58 · Розділ: Освіта

В жовтні цього року Міністерство освіти України планує впровадити нові правила прийому до вузів. У 2011-му році документи будуть прийматися протягом цілого місяця (з 1 по 31 липня). Нагадаємо, цього року Міністерство освіти продовжило двотижневий термін прийому документів на 5 днів у зв’язку з великим напливом абітурієнтів. Поряд з цим збільшено терміни проведення творчих конкурсів.

Окрім того, фахівці зобов’язуються ретельно переглянути квоту на пільговиків (дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з особливими статусами та ін.), щоб запобігти повторенню ситуації, коли останні займали всі державні місця на ту чи іншу спеціальність. Призери олімпіад матимуть переваги під час вступу лише на ту спеціальність, в якій вигравали конкурси (за дипломи 1-го ступеня абітурієнти отримуватимуть 50 додаткових балів до тестів, 2-го ступеня - 40, і, нарешті, 3-го - 30).

Планується скоротити держзамовлення на юридичну та економічну спеціальність (фото взято з сайту vidido.ua)
Планується скоротити держзамовлення на юридичну та економічну спеціальність (фото взято з сайту vidido.ua)

Водночас Міністерство освіти підкреслює, що вступні іспити в систему зарахування молоді до вузів вводитися не будуть, а набір абітурієнтів проводитиметься на підставі результатів тестування та врахування середнього балу атестату, як і в 2010-му році.

А ось держзамовлення, скоріше за все, скоротять. «Ми плануємо скоротити державне замовлення за рахунок тих спеціальностей, які не мають попиту на ринку праці, - заявив міністр освіти Дмитро Табачник. - На сьогоднішній день ми забираємо гроші з бюджету, ламаючи цим самим долю тих, кого вводимо в оману - людина отримує диплом і не може знайти роботу за спеціальністю. Адже на даний час за статистикою служби зайнятості в Україні налічується понад 40 тисяч безробітніх юристів та економістів. Ми будемо збільшувати замовлення на інженерні, природничо-наукові, математичні та будівельні спеціальності". Така реформа на руку КПИ, а от економіко-правовим популярним вузам ( ДГФА,ХИФ) доведеться скоротити число студентів-державників.

Що ж стосується квот на пільговиків, то, за словами Табачника, кожен вуз сам встановить ліміт, який, однак, не може бути нижчим ніж 25% загальної кількості абітурієнтів: «Якщо будь-який ВНЗ захоче встановити квоту, приміром, в 50% - це його законне право».

Однак координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних вважає, що скорочення держзамовлення на спеціальності, цікаві для абітурієнтів – (серед них економічна, юридична та журналістська) викличе хвилю обурення та незадоволення, тому їх необхідно також залишити в держзамовленні.

Джерело: вузы Украины


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.