Дотик до власного тіла може зменшити больові відчуття Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2010 12:41 · Розділ: Медицина

Вчені Лондонського університету з’ясували, що людина не випадково намагається схопитись за пошкоджене чи поранене місце на власному тілі. Виявляється, дотик до ушкодженого органу може істотно полегшити біль. Про це повідомляє інформаційний портал GlobalScience.Ru.

Такого висновку дослідники дійшли в процесі вивчення так званого ефекту теплової ілюзії гриля (TGI). Прикладом такого ефекту може стати наступна ситуація: якщо вказівний і безіменний пальці руки людини помістити в теплу воду, а середній - у холодну, то виникає ілюзія, що середній палець отримав опік.

Після цього учасники експерименту торкалися трьома пальцями однієї руки трьох пальців іншої. Виявилося, що больові відчуття в пальцях, які зазнали температурного впливу, після дотику до пальців іншої руки знизилися на 64%.

При цьому полегшення не спостерігалося в разі подразнення лише однієї руки. Не давав результатів і частковий дотик, що задіював не всі пальці.

За словами професора Патріка Хеггарда, дослідження хронічного болю, проведені раніше, дозволяли зробити висновок, що у відчутті болю важливу роль відіграє уявне переосмислення зображень власного тіла мозком. Прикладом може служити фантомний біль, що виникає в ампутованих кінцівках після операції, та який з часом зникає, оскільки мозок коригує свої уявлення про тіло.

Професор вважає, що нові відомості допоможуть краще зрозуміти механізми мозку, що беруть участь в процесі утворення хронічного болю.

Спеціалісти переконані, що результати дослідження можуть бути використані в практичній роботі з розвитку специфічної терапії, спрямованої на зняття больових симптомів.

Джерело: http://www.aif.ru/


Інші новини розділу