Під впливом магнітного поля правша може тимчасово стати лівшею Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2010 11:38 · Розділ: Цікаві факти

Під час впливу магнітного поля на певні відповідні ділянки головного мозку, людина, яка зазвичай у повсякденному житті та в роботі користується правою рукою, може тимчасово стати лівшею.

Вплив магнітного поля визначає домінантну руку (фото взято з сайту file-zone.org.ua)
Вплив магнітного поля визначає домінантну руку (фото взято з сайту file-zone.org.ua)

Група дослідників під керівництвом Флавіо Олівейри з університету Каліфорнії в Берклі займалися вивченням механізмів мозку, пов'язаних з вибором, якою саме рукою виконати ту чи іншу дію. Для проведення експерименту спершу було підібрано групу бажаючих, яка складалася виключно з осіб, що користуються правою рукою у повсякденній діяльності. В процесі дослідження учасників просили дотягнутися до визначеної мітки на спеціальному екрані-столі. При цьому в першій частині експерименту зазначалося, якою саме рукою - правою чи лівою – слід доторкнутися до визначеного місця. Після цього піддослідним надавали повну свободу вибору. Зауважимо, що мітки в першому випадку розташовувалися так, щоб зручніше було дотягуватися до них власне правою або лівою рукою, а в другому - будь-якою.

В другій частині експерименту завдання, запропоновані учасникам, були ті ж, однак їхній мозок піддавали впливу магнітного поля - транскраніальної магнітної стимуляції. Під впливом магнітного поля з лівого боку вибір добровольців змінювався - вони використовували ліву руку. Вплив "справа", на подив експериментаторів, ніяк не змінював уподобань та нахилів учасників.

Джерело: http://www.yoki.ru


Інші новини розділу