У Великобританії узаконять хабарництво? Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2010 09:50 · Розділ: Суспільство

Представники органів влади Великобританії останнім часом серйозно замислюються над проведенням доволі цікавого та незвичайного експерименту: планується розпочати давати хабарі курцям, а також людям із зайвою вагою. Платити учасникам акції, метою якої є оздоровлення нації загалом, будуть, насамперед, за відмову від шкідливих звичок.

Фонд обов'язкового медичного страхування NHS зобов’язується виділяти кошти, зібрані за рахунок сплати податків, та надавати їх особам, які позбулися зайвих кілограмів, та курцям, які кинули палити. Дітям рекомендується давати іграшки за те, що вони споживають фрукти й овочі. Такі пропозиції містяться у звіті, підготовленому Національним інститутом здоров'я та клінічних випробувань, який входить до складу структури NHS.

За відмову від куріння - грошова винагорода (фото взято з сайту novomirgorod.com)
За відмову від куріння - грошова винагорода (фото взято з сайту novomirgorod.com)

Зазвичай рекомендації фахівців Інституту лягають в основу змін, внесених владою Великобританії до уже існуючих законів і правил, пов'язаних зі сферою охорони здоров'я. Цього разу вчених зацікавив вплив хабарів (в даному контексті правильніше буде вести мову про грошове заохочення) на здоров’я нації в цілому. В процесі експерименту одному із мешканців Кента, який страждав проблемами зайвої ваги, заплатили 425 фунтів за втрату надлишкових кілограмів, а вагітній із Шотландії вручили торговий ваучер на 650 фунтів з тією умовою, що жінка кине палити. Поряд з цим фахівці інституту уважно спостерігали за ситуацією в школах Оксфорда, Манчестера, Лондона і Бангора в графстві Уельс, де школярам давали різні іграшки, стікери й ручки всього лише за збільшення кількості овочів та фруктів у щоденному раціоні.

У звіті інституту повідомляється, що схожа система винагород може бути "ефективним методом, що спонукатиме людей змінити звичний стиль життя". Та чи погодяться з цим інші британці, з чиїх грошей будуть виділятися кошти на хабарі? Фіона Макевой з Альянсу платників податків вже встигла висловити своє незадоволення: жінка вважає, що державні кошти не повинні використовуватися на такі цілі навіть з метою оздоровлення нації.

"Давати людям хабарі за те, щоб вони худнули або кидали палити, - це не що інше, як швидкий спосіб витратити даремно і без того необхідні нам кошти, - підкреслює Фіона. – І це в той час, коли NHS відмовляє раковим хворим в забезпеченні деякими безкоштовними ліками, необхідними для продовження життя, посилаючись на брак коштів".

Джерело:. http://www.medikforum.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.