Археологи Греції виявили золотий скарб Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2010 09:37 · Розділ: Культура

Група грецьких археологів виявила в стародавній могилі, вік якої становить близько 2,7 тисяч років, золотий скарб значних розмірів та відповідної історичної цінності. Відкриття було зроблене на території стародавнього міста Елефтерна на острові Крит.

В могилі, де були поховані чоловік і жінка, знайдено близько трьох тисяч невеликих золотих предметів, різноманітний посуд та загадкове зображення богині-бджоли. Точна дата знахідки поки що не відома.

В стіні древнього могильного склепу археологи виявили камені, що не вписувалися зовнішнім виглядом в загальну картину та за формою значно відрізнялися від сусідніх; то ж спеціалісти одразу вирішили їх відсунути. Довелося прокопати землю ще на 60 см, перш ніж археологи наткнулися на важку могильну плиту вагою 700 кг.

Скарб було знайдено під час розкопок стародавньої могили (фото взято з сайту cityofsydney.nsw.gov.au)
Скарб було знайдено під час розкопок стародавньої могили (фото взято з сайту cityofsydney.nsw.gov.au)

«В могилі ми побачили розкидані по всій поверхні маленькі шматочки золота, величиною від 0,5 до 2,5 сантиметрів. По закінченню розкопок було налічено три тисячі таких шматочків. Ймовірно, вони були нашиті на саван, який огортав тіла з голови до ніг», - повідомив професор Нікос Стамболідіс, керівник розкопок. За його словами, куполом могили послужив громіздкий глиняний посуд, висота якого становить два метри, а діаметр - 1,2.

Судячи з розкішного оздоблення савану та вишуканих фаянсових посудин тонкої роботи, похована в могилі молода жінка (експерти доводять, що їй на момент смерті виповнилося близько 25-и років) була аристократичного походження. Невстановленою залишається особа її «супутника» чоловічої статі, ймовірно підлітка, якому й належать, за припущенням вчених, знайдені у могилі золота пряжка та шпилька.

Окрім золотих нашивок для савану, в могилі знайшли більше 386 намистин із золота, фаянсу та гірського кришталю. Однак основну увагу археологів привернув золотий медальйон, на якому зображена бджола з обличчям жінки з характерною для тієї епохи зачіскою, що нагадує перуку.

«Це унікальне й неповторне зображення бджоли у вигляді богині, що запилює квіти, розташовані поруч», - вважає професор Стамболідіс.

Джерело: http://www.gazeta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?