Нові погляди на аборт Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2010 09:23 · Розділ: Суспільство

Фахівці університетів Орегона і Сан-Франциско дослідили групу учениць 7-12 класів, частина з яких зробила аборт. Американські вчені вирішили порівняти психологічні стани школярок, які зробили операцію та їхніх ровесниць, що вирішили народити дитину.

При цьому до уваги бралися такі фактори, як самооцінка та схильність до депресії в цілому. В процесі дослідження вчені також з'ясовували, яким було психічне здоров'я учасниць експерименту до моменту вагітності і як воно змінювалося протягом п'яти років після неї.

Висновки фахівців будуть опубліковані в грудневому номері журналу "Перспективи сексуального та репродуктивного здоров'я". Видавець журналу - інститут Гутмахера - громадська організація, що займається моніторингом ситуації в сфері абортів. Керівник групи дослідників Джоселін Уоррен, пост-докторант університету Орегона, підкреслила, що вчені, насамперед, не ставили перед собою завдання з'ясувати, чи призводить підліткова вагітність до депресії, чи ні.

Автори нового дослідження стверджують, що навіть таке видовище не викликає у підлітків депресії (фото взято з сайту preobrazhennja.org.ua)
Автори нового дослідження стверджують, що навіть таке видовище не викликає у підлітків депресії (фото взято з сайту preobrazhennja.org.ua)

Спеціалісти стверджують, що в більшості випадків підлітки не планують заводити дітей, а перебіг небажаних вагітностей надто важкий, особливо в психологічному аспекті. Однак до цього часу не було з’ясовано, чи більше за інших страждають ті дівчата, які наважуються на аборт, чи ні. Проведене нещодавно дослідження заперечує загальноприйняте уявлення про той факт, що аборт завдає великої та непоправної шкоди ще не сформованій підлітковій психіці.

Експерименти, метою яких було з'ясувати, як аборти впливають на психологічний стан жінок, проводилися і раніше. Однак ні вченим Королівського медичного коледжу у Великобританії, ні фахівцям Американської медичної асоціації не вдалося дійти однозначних висновків. І лише в процесі дослідження, проведеного в Новій Зеландії, було встановлено, що аборти незначною мірою підвищують ризик психічних розладів.

В даному контексті науковий керівник Джоселін Уоррен зазначила, що у США проблема абортів має важливе політичне значення. "Наша мета - надати жінкам якомога більше інформації. Це набуває особливого сенсу, якщо врахувати політизацію питання,"- підкреслила жінка.

Прихильники забоони абортів негайно піддали авторів нового дослідження різкій нищівній критиці. Прісцилла Коулман, науковий співробітник Центру вивчення сім'ї університету Боулінг Грін в Огайо, вказує на те, що в дослідженні взяло участь всього- на- всього 69 жінок, які зробили аборт, що значно знижує наукову цінність експерименту.

"Дослідження було проведене на замовлення інституту Гутмахера, який є захисником абортів. Це теж вказує на упередження його авторів," - заявила вчена в інтерв'ю порталу Life.com.

Джерело: http://www.newsru.co.il


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.