Обіди та вечері в колі сім'ї вбережуть підлітків від шкідливих звичок Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2010 14:17 · Розділ: Суспільство

Виявляється, що спільні вечері в сімейному колі вберігають підлітків від алкоголю та наркотиків. Фахівці Національного центру вивчення наркозалежності й зловживання алкоголем при Колумбійському університеті зазначають, що американські тінейджери, які регулярно вечеряють в колі сім'ї, набагато рідше зловживають палінням, наркотиками та алкоголем.

За словами дослідників, регулярність та систематичність сімейних трапез визначається, насамперед, їх частотністю: якщо сім’я вечеряє разом менше трьох разів на тиждень, такі заходи вважатимуться рідкісними.

Обіди та вечері в сімейному колі вбережуть дітей від шкідливих звичок (фото взято з сайту restoran.ua)
Обіди та вечері в сімейному колі вбережуть дітей від шкідливих звичок (фото взято з сайту restoran.ua)

Дослідження, що проводилося протягом шістнадцяти років, показало, що 72% підлітків у США надають великого значення вечері з батьками. В тінейджерів, які не мають можливості регулярно спілкуватися зі старшим поколінням за обіднім столом, шкідливі звички, зокрема куріння, з’являються в два рази частіше, ніж у їхніх "сімейних" однолітків.

Юнаки першої групи (ті, які мало спілкуються з родичами) в півтора рази частіше вживають марихуану. Окрім того, у них в процентному співвідношенні більше друзів-ровесників, які зловживають алкоголем та лікарськими препаратами, що відпускаються за рецептом, та в 1,25 разів зростає чисельність тих, хто "сидить" на кокаїні, метамфетаміні, героїні або екстезі.

Водночас результати опитування також показали, що кількість тінейджерів, що часто споживають їжу в колі сім'ї, за останні десять років не змінилася: вона становить трохи більше 60%.

До речі, сімейні вечері мають ще один позитивний ефект: вони знижують вірогідність ожиріння у дітей на 40%. Цей феномен, на думку вчених, легко пояснити: просто діти спілкуючись з батьками, їдять повільніше й менше.

Джерело: http://russiaregionpress.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.