Playbook складе конкуренцію iPad Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2010 13:39 · Розділ: Нові технології

Компанія- виробник мобільних телефонів Blackberry оголосила про початок масового виготовлення пристрою Playbook, який, на думку його винахідників, зможе скласти конкуренцію планшетному комп’ютеру iPad фірми Apple. Новий інтернет- планшет був вперше продемонстрований на конференції розробників Blackberry в Сан-Франциско. На ринку планшетних комп'ютерів Playbook - перша розробка, орієнтована на ділового споживача.

На думку аналітиків, презентація саме в такому аспекті - розумний крок фірми RIM (Research In Motion), розробника смартфона Blackberry, якому найчастіше надають перевагу бізнесмени.

Новий планшетний компютер від RIM
Новий планшетний компютер від RIM

"Це один з найбільш захоплюючих періодів історії нашої компанії," - зізнався головний виконавчий директор RIM Майк Лазарідіс. Спеціаліст підтвердив, що керівники компанії RIM вирішили виготовити професійний планшетний комп’ютер з кращими передовими характеристиками та однією з найнадійніших і гнучких операційних систем.

Водночас аналітики вважають, що Playbook дасть компанії можливість домінування в добре знайомій сфері ринкової економіки, де RIM уже встигла здобути солідну репутацію.

Поряд з цим, редактор сайту Pocket-Lint, що спеціалізується на мобільних технологіях, Стюарт Майлс відзначив, що Blackberry Playbook від RIM стане реальним суперником iPad.

Розробники Playbook зауважують, що новий пристрій підтримуватиме зв'язок в системах Bluetooth і WiFi, а 7-дюймовий екран з камерами спереду і ззаду - для відеоконференції - стане важливим елементом, який приверне увагу ділових споживачів та бізнесменів.

В Playbook планується встановити не нову операційну систему OS6, що використовується в останніх виробах Blackberry, а програму нещодавно придбаної RIM фірми QNX, що здобула значний досвід у сфері виробництва комунікаційних систем для автомобілів.

Нова операційна система розроблена спеціально для планшетного комп'ютера й дозволить уникнути труднощів прилаштування операційної системи смартфона до платформи планшета. Playbook не підтримує зв'язок 3G, але може приймати пакети даних 3G за допомогою з’єднання зі смартфоном Blackberry.

RIM планує розпочати доставку комп’ютерів корпоративним клієнтам у жовтні, а на початку 2011 року Playbook з'явиться в магазинах. Компанія Blackberry обіцяє продавати Playbook за доступною ціною І хоча точна вартість пристрою на сьогоднішній день ще не оголошена, проте розробники стверджують, що вона наближатиметься радше до нижньої межі цін на планшетні комп’ютери, які вже є на ринку.

Спеціалісти зазачають, що тепер RIM необхідно утримувати ціну на Playbook на рівні, доступному для звичайного користувача. Не зважаючи на хорошу якість продукту, занадто висока ціна відверне багатьох клієнтів. З появою Playbook конкуренція на ринку планшетних комп'ютерів стала жорсткішою, проте чималою мірою цьому сприяв iPad.

Так, з квітня цього року, коли Apple запропонувала світові iPad, пристрій одразу став домінуючим продуктом на ринку комп’ютерних технологій, і, згідно з даними дослідницької фірмі iSuppli, до кінця року "еппловських" інтернет- планшетів буде продано близько 12 млн. Інша дослідницька фірма UBS, передбачає, що продажі iPad до 2011 року досягнуть 28 мільйонів.

Серед конкурентів iPad - компанія HP. Концерн Samsung нещодавно також представив свій планшетний комп’ютер Galaxi, фірма Dell - Streak з 5-дюймовим екраном. Lenovo, Asus, HTC, а також Acer, Google і Microsoft - всі готуються вийти на ринок зі своїми продуктами.

Джерело: http://telegraf.by


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.