Полярне сяйво на Сатурні Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2010 10:51 · Розділ: Наука

Астрономи створили фільм на основі знімків полярного сяйва планети Сатурн, зроблених космічним зондом «Кассіні». Прем’єра фільму відбулася на Європейському планетологічному конгресі в Римі. Відеоролик був створений спеціалістами на основі каталогу зображень Сатурна, зроблених завдяки використанню спектрометра інфрачервоного та видимого діапазонів (VIMS), розташованого на борту зонда "Кассіні".

Восени 2008 року "Кассіні" виявив неподалік полюсів Сатурна незвичайне полярне сяйво, аналогів якому не знаходили раніше на жодній із планет Сонячної системи. Воно заповнило весь полярний регіон, постійно змінючись та підпорядковуючись 45-хвилинному циклу. Зонд передав понад 7 тисяч зображень, зроблених в області полярного сяйва на південному полюсі Сатурна, з- поміж яких близько однієї тисячі знімків залучили до створення відеоролика.

Перегляд фільму дає змогу простежити цікавий факт: картина полярного сяйва доволі сильно змінюється протягом сатурніанского дня, удвічі коротшого, аніж земний. Опівдні та опівночі сяйво стає найяскравішим та найбільш помітним. Таке явище,за словами спеціалістів, може пояснюватися дією сонячного випромінювання.

На думку вчених, властивості полярного сяйва планети (зокрема, його своєрідна пульсація) можуть бути пов'язані з особливостями магнітного поля Сатурна. Окрім того, вагомий внесок можуть робити й електромагнітні хвилі, що виникають під час руху супутників Сатурна через магнітосферну плазму планети.

Джерело: http://www.topnews.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.