Новий комп'ютерний вірус спрямований проти Ірану Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2010 10:40 · Розділ: Нові технології

Французький експерт Лоран Есло, завідувач відділу системи безпеки американської компанії, яка займається розробкою методів захисту електронного обладнання Symantec, висловив думку, що проти Ірану та низки інших країн використаний шкідливий комп'ютерний вірус "безпрецедентної складності".

На думку фахівця, над створенням вірусу Stuxnet працювало, як мінімум, від шести до десяти чоловік протягом досить тривалого часу - близько шести-дев'яти місяців. За словами експерта, вірус вражає своєю складністю Це високопрофесійна робота значно вищого рівня, аніж діяльність звичайної групи електронних злочинців.

Новий вірус вражає своєю складністю (фото взято з сайту delo.ua)
Новий вірус вражає своєю складністю (фото взято з сайту delo.ua)

Фахівець звернув увагу на те, що шкідливий вірус був ретельно зашифрований, то ж його нікому не вдавалося виявити аж до самого початку активних дій. В якості одного із способів маскування хакери використовували викрадений ними електронний сертифікат, який засвідчує, що вірус – це начебто якась комп'ютерна програма, розроблена однією із спеціалізованих фірм Тайваню.

Рівень загрози з боку атак вірусу експерт оцінив як "дуже серйозний". Він також повідомив, що "вірус продовжує поширюватися, але вже не так активно".

Лоран Есло зізнався, що кінцева мета творців шкідливої програми поки що невідома. Вірус встиг завдати шкоди низці автоматичних систем управління промисловим обладнанням, яке в більшості своїй працювало на основі комп'ютерних програм, створених компанією Siemens. Судячи з усього, програма орієнтована, перш за все, на пошкодження систем, що відповідають за забезпечення водою та електроенергією обладнань електростанцій та газо-і нафтопроводів. Вони, зокрема, керують електрозаслонками й системами охолодження АЕС, регулюючи рівні тиску.

Експерт повідомив, що найвищий рівень атак вірусу (60 відсотків ураження промислового устаткування) помітний в Ірані, 20 відсотків - в Індонезії та вісім - в Індії.

Джерело: http://www.vesti.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.