Вчені відкрили "больовий" ген Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2010 10:29 · Розділ: Медицина

Нещодавно група канадських вчених у співпраці зі своїми колегами з Великобританії зробили відкриття, яке надає можливість знижувати больовий поріг та навіть "вимикати" больові відчуття в людському організмі, зокрема рятуючи від мігрені, - дослідники виявили ген-регулятор больових відчуттів.

Ген TRESK, відкритий вченими Оксфордського університету та їх канадськими колегами, дозволяє фахівцям створювати нові види лікарських препаратів, широке використання яких зможе допомогти людям, що страждають будь- яким гострим болем, в тім числі й головним. "Дейлі телеграф" повідомляє, що результати дослідження опубліковані на сторінках спеціалізованого журналу "Природна медицина".

Ген зможевимикати больові відчутя (фото взято з сайту omico.ru)
Ген зможевимикати больові відчутя (фото взято з сайту omico.ru)

Таким чином ген, здатний контролювати чутливість нервових тканин, зможе припинити щоденні страждання багатьох людей, яким приступи болю заважають жити в прямому сенсі цього слова. Експерти вважають, що за допомогою різноманітних відповідних медичних препаратів ген можна «вимикати» та «вмикати».

Лікар-нейролог Оксфордського університету Заміль Кадір з цього приводу зауважив, що відкриття больового гену на сьогоднішній день є однією з найяскравіших наукових знахідок, яка дозволить в майбутньому визначити шляхи запобігання мігрені та усунення інших больових відчуттів.

Джерело: http://www.itar-tass.com


Інші новини розділу