Будинки майбутнього створюватимуться зі... шкіри Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2010 10:04 · Розділ: Наука

Американські вчені намагаються виготовити будматеріал, що за структурою нагадуватиме людську шкіру. Використання такого унікального матеріалу, за словами спеціалістів, надасть мешканцям можливість комфортно та без шкоди для здоров’я перенести як аномальну спеку, так і аномальний холод.

Група американських вчених Пенсільванського університету планує виготовити унікальне високотехнічне покриття для будинків - біоматеріал, який стане аналогом людської шкіри.

Дослідники вважають, що такі своєрідні «живі» будівлі зможуть реагувати на погодні умови, підлаштовуючись під них. Для реалізації даного проекту вже виділено два мільйони доларів.

Ідея виготовлення такого незвичного покриття пов’язана з особливими властивостями шкіри. Так, шкіра - це величезне рецепторне поле, завдяки якому налагоджується зв'язок організму з навколишнім середовищем. За задумом американських дослідників, штучна шкіра будівель могла б стати аналогічним рецептором, що реагує на будь- які зміни погоди.

Вчені сподіваються, що штучно створена оболонка нових будинків зможе адаптовуватися до високих чи низьких температур на вулиці, реагуючи на вологість оточуючого середовища та рівень освітленості, цим самим організовуючи роботу внутрішніх комунікацій, приміром, включаючи режим додаткового опалення або кондиціонування в залежності від погодніх умов.

Водночас дослідники додають, що унікальне захисне покриття, окрім терморегулюючої функції, виконуватиме ще й захисну –забезпечить можливість тривалішого збереження самої будівлі. А це означає, що з потребою капітального ремонту мешканці осель нового покоління стикатимуться значно рідше.

Незадовго до цього американські вчені Каліфорнійського університету Берклі розробили технологію створення штучної шкіри, яка характеризується тактильною чутливістю - здатністю визначати силу та місце натискання чи якогось іншого подразнення (в даному контексті йдеться не про термічне подразнення, а про те, яке викликане дотиком).

Джерело: http://korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.