Непристойні запитання - шлях до успіху Автор: lesya · Опубліковано: 28.09.2010 11:21 · Розділ: Життя

На першому побаченні ми, як правило, намагаємося відшукати тонкий баланс між самовираженням, прагненням дізнатися якомога більше про характер співбесідника, і, нарешті, небажанням образити його. Ми докладаємо надлюдських зусиль, щоб запам’ятатися доброзичливими, іноді навіть ризикуючи здатися нудними. Зазвичай в процесі пошуку правильної стратегії ведення бесіди на побаченні ми дотримуємося універсальних тем, таких, як кухня або погода. Однак такі теми хоча й забезпечать доволі жвавий перебіг бесіди (особливо, якщо побачення відбувається в ресторані), та все ж абсолютно точно не дозволить розібратися й зрозуміти, наскільки підходить нам для тривалих романтичних взаємин ця людина.

Провокуючі запитання допоможуть встановити тісніший контакт на першому побаченні (фото взято з сайту zurnal-karina.ru)
Провокуючі запитання допоможуть встановити тісніший контакт на першому побаченні (фото взято з сайту zurnal-karina.ru)

В економіці така ситуація отримала назву «поганої рівноваги»: позиції осіб, здавалося б, ненав’язливі, та в той же час невигідні для обох сторін. Тому психологи вирішили розглянути цю проблему в контексті теми інтернет-знайомств. Спершу було відібрано листи, написані під час знайомства в інтернеті, та проаналізовано найпоказовіші фрагменти тих листів, де знайомство тільки зав'язувалося. В ході експерименту з’ясувалося, що в більшості випадків люди справді вважають за краще підтримувати будь- якою ціною «погану» рівновагу: велика кількість осіб, які насправді могли писати цікаво, поставали в листуванні безбарвними й нудними. Діалоги здебільшого складалися з питань типу «Де вчився?», «Яке у тебе хобі?», «Чим займаєшся по роботі?» і т. д.

Після цього вчені обмежили діапазон дискусій, позбавивши всіх нерішучих вільного вибору тем та підготувавши набір запитань, які дозволялося задавати в процесі знайомства (це були запитання типу «Скільки разів у тебе були романтичні взаємини?», «Як давно ти останній раз з кимось розлучався?», «Чи страждаєш венеричними захворюваннями?»,«Чи доводилося тобі розбивати чиєсь серце?»,« Яка твоя позиція на рахунок абортів?» тощо).

Учасники дослідження повинні були вибирати питання зі списку й, знайомлячись, задавати їх іншим. І що дивно: співрозмовники охоче відповідали на запитання, які виходили за межі загальноприйнятих норм, й бесіда істотно жвавішала. Обом сторонам спілкування подобалося набагато більше, ніж зазвичай.

Таким чином за наявності можливості вільного вибору спілкування, люди в більшості своїй надають перевагу балансу, який, хоча його й легко підтримувати, нікому не приносить задоволення. Однак, якщо ввести додаткові умови, то можна змусити людей вибрати варіант поведінки, кращий для обох сторін. (У ширшому значенні це означає, що ринкові майданчики з обмеженішими правилами гри можуть показати вищі результати.).

На останок зауважимо, що такий принцип може знадобитися кожному з нас у повсякденному житті. Спонукаючи людей вийти за межі зони комфорту, ризикуючи порушити рівновагу взаємин, у кінцевому підсумку можна виграти куди більше.

Джерело: http://slon.ru/


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.