Підліткам дозволять відвідувати паби Автор: lesya · Опубліковано: 28.09.2010 11:02 · Розділ: Події у світі

Незабаром влада Ірландії дозволить поліції відправляти підлітків до пабів. Насправді, це не кампанія з розвитку та популяризації алкоголю, як може видатися на перший погляд, а, навпаки, владні органи таким чином мають намір виявити несумлінних власників барів, які продають спиртне неповнолітнім.

Про такі плани розповів міністр юстиції Ірландії Дермот Ахерн. Так, Ірландія - одна з європейських країн, в якій проблема алкоголізму стоїть особливо гостро, тим більше з урахуванням того факту, що ірландці зазвичай починають споживати спиртне ще в підлітковому віці.

До боротьби з алкоголізмом поліція має намір залучити молодих людей віком від15 до 17 років і зробити це доволі своєрідним способом. Спершу правоохоронцям необхідно буде отримати дозвіл батьків на участь їх дітей в експерименті, після чого поліцейські спеціально інструктуватимуть юних хлопців та дівчат, відправляючи їх до закладів, що мають ліцензію на торгівлю спиртним, зокрема, в паби.

Незабаром вхід до таких закладів дозволять підліткам (фото взято з сайту iveinternet.ru)
Незабаром вхід до таких закладів дозволять підліткам (фото взято з сайту iveinternet.ru)

Якщо власник бару продасть алкогольний напій неповнолітньому, то буде негайно оштрафований або ж його заклад закриють на певний період часу. Мета даного методу роботи правоохоронних органів полягає не у намірі змусити невинну людину скоїти злочин, а, насамперед, необхідність переконатися в тому, чи всі власники ліцензованих пабів дотримуються закону.

І дійсно, власників пабів не будуть обманювати: підліток, що бере участь у контрольній закупівлі зобов’язаний правдиво відповідати на запитання стосовно віку. Про це ірландський міністр повідомляє у відповідному документі, який отримав назву «Схема контрольної закупівлі алкоголю».

Дану схему планується втілити в життя з 1 жовтня поточного року. Якщо ж в процесі реалізації плану виникне яка-небудь загроза життю чи здоров'ю підлітків, такі контрольні закупівлі будуть припинені негайно.

На сьогоднішній день проблема алкоголізму є однією з найактуальніших в Ірландії: за кількістю споживання спиртних напоїв на душу населення серед усіх 15 держав ЄС Ірландія поступається лише Люксембургу. Алкоголізм серйозно й суттєво знижує продуктивність праці - через пияцтво співробітників організації та підприємства країни щорічно втрачають приблизно 2 млрд євро. Зільшення рівня споживання алкоголю зумовлює зростання злочинності в країні в цілому.

Джерело: http://drinktime.ru/


Інші новини розділу