Один мільйон єгипетських фунтів за "Маки" Ван Гога Автор: lesya · Опубліковано: 28.09.2010 10:12 · Розділ: Події у світі

Поліція Єгипту продовжує розшукувати осіб, причетних до викрадення полотна Ван Гога "Маки" з каїрського музею. Нагадаємо, картина зникла 21 серпня. Злочинці вирізали шедевр з рамки та винесли його із зали. Сигналізація та відеоспостереження в музеї в цей день чомусь не працювали, а майже всі охоронці на момент викрадення перебували на денній молитві.

По завершенню довгого процесу слідства на лаві підсудних опинилося 11 чиновників. Серед них - директор музею та високопоставлений чиновник Міністерства культури Мохсен Шаалан. Мохсен всіляко намагався оправдатися й зняти з себе будь- які обвинувачення, запевняючи поліцію, що неодноразово звертався до вищих компетентних з цих питаннь органів з проханням вирішити проблеми, пов’язані з системою безпеки музею. Зі слів Шаалан, збої в роботі сигналізації та відеоспостереження стали вже звичною справою. Уникнути крадіжок музейних експонатів раніше вдавалося тільки дивом.

СлавнозвісніМаки Вінсента Ван Гога (фото взято з сайту ru.tsn.ua)
СлавнозвісніМаки Вінсента Ван Гога (фото взято з сайту ru.tsn.ua)

На сьогоднішній день музей зачинений. В ньому спеціалісти проводять реконструкцію – лише після крадіжки уряд Єгипту відгукнувся на прохання працівників полагодити систему безпеки.

Однак поліція не спішить оправдати директора музею, стверджуючи, що до викрадення полотна причетний хтось із працівників музею.

- Ми провели розслідування, в ході якого вияснилося: без допомоги співробітника музею викрасти картину було б неможливо, - заявив міністр внутрішніх справ Єгипту Хабіб аль-Адлі. – Таким чином цей чоловік або тісно співпрацював зі злочинцями, або ж сам викрав полотно.

В той час, коли поліція шукає винних, один з найзаможніших мешканців Єгипту Нагіб Савейрас назвав суму винагороди в обмін на будь-яку інформацію щодо місцезнаходження полотна Ван Гога. Кожен, хто зможе допомогти розшукати "Маки", володіючи певними знаннями щодо викрадачів картини, отримає 1 мільйон єгипетських фунтів (а це близько 176 тисяч доларів).

Саме ж полотно за оцінкою експертів коштує близько 60 мільйонів доларів.

Джерело: http://kp.ru/daily/


Інші новини розділу