В картинах відомих художників зашифроване... обличчя Бога Автор: lesya · Опубліковано: 27.09.2010 15:07 · Розділ: Релігія

За допомогою дзеркала вченим вдалося відтворити «обличчя Бога». Члени організації The Mirror of the Sacred Scriptures and Paintings World Foundation (Всесвітній фонд «Дзеркало священних текстів і картин») нещодавно опублікували результати досліджень живопису та графіки Леонардо да Вінчі. Вони стверджують, що Леонардо да Вінчі, використавши дзеркала, зумів зашифрувати в своїх роботах зображення старозавітного Яхве та інші сакральні образи.

На думку авторів The Mirror of the Sacred Scriptures, власне використання геніальним художником дзеркал пояснює, чому персонажі його картин та малюнків дивляться в порожнечу, а не на інші об’єкти.

Полотна приховують сакральні образи (фото взято з сайту http://news.students.ru)
Полотна приховують сакральні образи (фото взято з сайту http://news.students.ru)

Приміром, юний Іоанн Хреститель, зображений на відомому етюді з Марією, Святою Ганною та дитиною, бачить не Ісуса, а обличчя Бога. Дуже схоже зображення виявляється в процесі так званого «дзеркального» маніпулювання з репродукцією славнозвісної "Мони Лізи» - дивне обличчя з’являється в районі правої руки жінки.

Полотно «Іоан Хреститель», на якому святий зображений у вигляді хлопчика, насправді приховує відтворення образу містичного чотириногого створіння - символу створення людини. Водочас візуальні образи картини приховують виявлення авторського сприйняття райського дерева.

Дзеркальні дослідники стверджують, що не лише Леонардо, але й Мікеланджело, Рафаель та інші художники, особливо, східні, використовували дзеркала для загодовування в картинах певного таємного сенсу.

Результати досліджень фонду The Mirror of the Sacred Scriptures були відправлені на розгляд та обговорення Ватикану. Відповідь представників Святого Престолу свідчить, що виконана робота, без сумніву, стане предметом дискусій серед мистецтвознавців, однак такі ці ідеї та твердження вимагають «переконливих доказів» та підтримки з боку авторитетних вчених.

Джерело: http://news.students.ru


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.