Цифрові технології заважають мозку відпочивати Автор: lesya · Опубліковано: 27.09.2010 13:00 · Розділ: Суспільство

Проводити дозвілля за комп'ютером в наші дні стало нормою. Так прийнято гаяти вільний час вдома, у метро, в черзі, та, зрештою, де завгодно. Однак нещодавно дослідники Каліфорнійського та Мічиганського університетів з'ясували, що цифрові пристрої аж ніяк не сприяють повноцінному відпочинку та, більше того, навіть заважають мозку розвиватися.

Спостерігаючи за людьми у вагоні метро, автомобільній пробці чи в процесі довгого очікування, помітимо, що багато хто сидить, втупившися в екран мобільного чи ноутбука. Навіть у домашніх умовах більшість з нас надає перевагу у вільний час сидіти за комп'ютером, зчаста навіть без певної конкретної мети.

Здавалося б, чим більше інформації ми отримуємо, тим активніше працює наш мозок під час обробки цієї інформації, в свою чергу розвиваючись та зумовлюючи зростання рівня ефективності нашого мислення. Проте вчені Каліфорнійського університету, провівши експеримент на щурах, з'ясували, що в процесі вивчення чогось нового, незнайомого раніше, мозок працюватиме активніше. Однак для закріплення отриманої інформації необхідна тривала перерва в пізнавальному процесі.

Лорен Франк, доцент кафедри фізіології Каліфорнійського університету, вважає, що саме час дозвілля дає можливість мозку опрацювати отриманий досвід, зміцнити його та помістити в постійну довготривалу пам'ять. Вчений стверджує, що в разі систематичної стимуляції мозку останній практично не відпочиває. А саме це відбувається, коли ми на дозвіллі граємо на мобільнику чи переглядаємо сторінки в інтернеті. Тобто замість розслаблення та відпочинку наш мозок перебуває в постійній напрузі.

Відпочинок на природі забезпечить ефективну роботу мозку (фото взято з сайту softdvas.ru)
Відпочинок на природі забезпечить ефективну роботу мозку (фото взято з сайту softdvas.ru)

На думку дослідників Мічиганського університету, відпочинок не лише допомагає нам краще засвоювати знання, але й водночас спонукає розвивати нові ідеї. Суцільні потоки інформації роблять нас менш креативними. Приміром, школярі, які надають перевагу прогулянкам на природі, показують вищі результати навчання.

Ось декілька порад фахівців на рахунок правильної організації відпочинку:

1. Якщо ви цілий день на роботі провели за комп'ютером, то вдома намагайтесь користуватись ним якомога рідше.

2. Якщо вам часто телефонують, в години відпочинку відключайте мобільний.

3. В дорозі краще читайте книгу, а не грайте в мобільні ігри. А ще краще просто сидіти, заплющивши очі й розслабившись.

4. Якщо вам потрібно відволіктися від поточних справ, не сідайте за комп'ютер, а краще прогуляйтеся. Особливо якщо ви займаєтеся розумовою діяльністю. Немає можливості прогулятись - просто ляжте на ліжко чи вмостіться в зручне крісло й займіться релаксацією. Розслабте все тіло, і, заплющивши очі, спробуйте повністю відмежуватися від зовнішнього світу. Весь цей час намагайтесь рівно дихати.

5. Не засиджуйтеся за комп'ютером, якщо в тому немає нагальної необхідності. Краще за дві години перед сном вимкнути всі пристрої, та, випивши зеленого чаю, налаштуватися на спокійний сон.

Джерело: http://www.medpulse.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.