Виявляється, маньяків люблять Автор: lesya · Опубліковано: 27.09.2010 10:41 · Розділ: Кіно

Нещодавно на екранах телевізорів з’явився новий британський варіант серіалу про Шерлока Холмса. Порівнювати його з фільмами Ігоря Масленникова, де в ролі Холмса - Василь Ліванов, немає ніякого сенсу. Він просто інший. І все ж є одна особливість нового Холмса, яку неможливо не відзначити. Мова йде не про юний вік сищика та не про його залежність від гаджетів.

Холмс у виконанні актора Бенедикта Камбербетча – надто відштовхуючий персонаж: він неперевершений нахаба (обізвати ідіотом незнайому людину - для нього раз плюнути), неймовірно зарозумілий (вважає всіх навколо себе розумово відсталими), неуважний до оточуючих (змушує інваліда Ватсона ходити до магазину), підлий (використовує свою проникливість для зведення особистих рахунків), схильний до садизму (із задоволенням подразнює кульову рану противника черевиком, вибиваючи визнання), непривабливий зовні (маленькі очі,що ввесь час бігають, бліде обличчя з неправильними рисами, криві зуби тощо). На додачу йому абсолютно начхати на закони суспільства й норми моралі. Однак, як виявилося, маніяків люблять.

Нова інтерпретація старенького Холмса (фото взято з сайту community.livejournal.com)
Нова інтерпретація старенького Холмса (фото взято з сайту community.livejournal.com)

До такої інтерпретації образу відомого кіносищика творців нового Шерлока підштовхнув насамперед успіх інших телеманіяків. Причому маніяків в прямому сенсі. Судячи з поведінки всім відомих доктора Хауса, доктора Лайтмена і Декстера Моргана, вони, як і новий Шерлок Холмс, є активними соціопатами. А це один з діагнозів, який зазвичай ставлять гвалтівникам і серійним вбивцям.

У «Вікіпедії» зазначається: соціопат - індивід, асоціальний по своїй суті, внаслідок чого завжди вступає в конфлікти. Він позбавлений лояльності у відношенні до суспільства й оточуючих, в тім числі й найближчих. Патологія полягає в нездатності правильно поводитися - дотримуватися прийнятих в даному соціумі норм поведінки, відповідати за свої вчинки та поважати чужі права. Якими б недоречними не здавалися його дії іншим людям, сам він не відчуває за них провини, хоча при цьому й не позбавлений критичного сприйняття власної поведінки, просто це сприйняття у нього перекручене. Для соціопата не існує звичної системи цінностей, до людського життя він ставиться з повною зневагою. Соціопат часто здатний завойовувати повагу й любов людей певних психотипів, домагаючись їх послуху. Тобто те, що маніяків люблять, доведено науково. А що ж іще потрібно телепродюсерам від глядачів, крім любові до героїв?

Однак якщо відкинути убік всі нестандартні вчинки нових телегероїв, перед нами чітко вималюються сучасники Гамлета. Нудьгуючі, втомлені життям, брехнею, роздратовані людською обмеженістю Шерлок і Хаус, по суті, були створені для того, щоб підбадьорити телевізійний світ. Судячи з рейтингів, їм це вдалося. Розглянемо детальніше постаті телевізійних психопатів.

Декстер Морган - «Правосуддя Декстера».Актор Майкл С. Холл. Вдень герой - фахівець з розслідувань в поліції Майамі та зразковий сім'янин. Вночі вбиває й розчленовує злочинців. Друзі: усіх, з ким намагався дружити, сам же вбив. Сім'я: сестра, троє дітей. Дружину по-звірячому вбив маніяк. Цитата: «Людям здається, що прикидатися монстром весело, а я все життя прикидаюся, що я не монстр».

Доктор Лайтмен - «Теорія брехні». Актор Тім Рот. Спеціаліст з брехні на основі аналізу поведінки людини. Від цього вміння - нервові розлади та проблеми в особистому житті. Друзі: може випити з колегою, доктором Джилліан Фостер. Сім'я: самотній, але спілкується з колишньою дружиною і дочкою. Цитата: «Або щастя, або правда. І те й інше - ніколи».

Доктор Хаус - «Доктор Хаус». Актор Х'ю Лорі. Лікар-діагност, мізантроп, наркоман та інвалід. Гра на музичних інструментах, пристрасть до вікодину та морфію, а також геніальна проникливість пов’язують його з Шерлоком Холмсом. Друзі: колега доктор Джеймс Уілсон, з яким Хаус систематично свариться. Сім'я: самотній, хоча в новому сезоні обіцяють бурхливий роман з Кадді. Цитата: «Всі брешуть».

Цинічний та нахабний Хаус також досяг успіху (фото взято з сайту zastavki.com)
Цинічний та нахабний Хаус також досяг успіху (фото взято з сайту zastavki.com)

Шерлок Холмс - «Шерлок». Актор Бенедикт Камбербетч. Перший у світі консультуючий детектив. Друзів не має, не зважаючи на гостре бажання доктора Ватсона потоваришувати. Сім'я: брат, з яким майже не спілкується. В усьому надає перевагу роботі. Цитата: «Я високоактивний соціопат».

Джерело: http://www.trud.ru


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.