Здорові зуби - здорове серце Автор: lesya · Опубліковано: 27.09.2010 08:02 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно вчені зробили відкриття, яке певною мірою шокувало весь науковий світ. Виявляється, підтримувати гігієну рота необхідно не лише задля запобігання карієсу, пародонтиту, пульпіту та інших зубних захворювань, але й заради успішної роботи серцево-судинної системи, яка зазнає безпосереднього впливу бактерій ротової порожнини.

Так, британські експерти довели, що хвороби серця безпосередньо пов'язані зі станом порожнини рота: нечищені зуби в даному контексті небезпечніші, ніж куріння та ожиріння. На думку фахівців, регулярне використання зубної щітки та зубної нитки може врятувати життя, то ж вчені Університету Брістоля (Велика Британія) постаралися науково обґрунтувати цей факт.

Дослідники пояснили, чому захворювання ясен викликають проблеми з серцем: це пов'язано, насамперед, з бактеріями стрептококами, які відповідають за формування зубного нальоту та розвиток хворіб ясен.

Вчені виявили звязки між гігієною порожнини рота та здоровям серцево- судинної системи (фото взято з сайту cardiodontics.com).
Вчені виявили звязки між гігієною порожнини рота та здоровям серцево- судинної системи (фото взято з сайту cardiodontics.com).

Потрапляючи через пошкоджені ясна в систему кровообігу, бактерії починають виробляти білок, який зумовлює злипання тромбоцитів, створюючи навколо бактерій захисну капсулу. Таким чином, бактерії захищають себе як від імунної системи людини, так і від антибіотиків.

Склеювання тромбоцитів у свою чергу веде до утворення маленьких кров'яних згустків і новоутворень на серцевих клапанах, викликаючи водночас запалення кровоносних судин, що блокує притік крові до серця та мозку. Внаслідок цього в людини можуть розвинутися інфаркт, інсульт та інші недуги серця. Саме тому ретельний догляд за зубами та яснами може значно знизити ризик виникнення серцевих захворювань.

В процесі багаторічних досліджень фахівці проаналізували медичні картки більш ніж 11 тисяч осіб віком до 50 років. Учасників експерименту запитували, як часто вони відвідують стоматолога й чистять зуби.

На сьогоднішній день, однак, не зважаючи на численні дослідження проблеми, зв’язки між станом порожнини рота та розвитком серцево- судинних захворювань вивчені недостатньо.

"Особиста гігієна - це базовий елемент здорового способу життя, - зауважують фахівці. - І якщо ви хочете допомогти своєму серцю, вам слід дотримуватися збалансованої дієти, уникати паління й регулярно займатися фізичними вправами".

Джерело: http://www.pmoney.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.