Леонардо да Вінчі та його проекти Автор: lesya · Опубліковано: 26.09.2010 11:45 · Розділ: Техніка

Агентство Reuters нещодавно повідомило, що студентам-інженерам університету Торонто (University of Toronto) в Канаді, які використали в роботі креслення Леонардо да Вінчі (Leonardo Da Vinci), вдалося відтворити літальний апарат, що може працювати без залучення мотору. Орнітоптер, названий творцями Snowbird, може підніматися в повітря й летіти як птах - за допомогою помахів крил.

Апарат пройшов випробування в серпні цього року, протримавшись в повітрі майже 20 секунд. При цьому енергію, необхідну для польоту, він отримував буквально «з повітря», заряджаючись за рахунок помахів крил. Вага орнітоптера становить 42,6 кг, довжина - 32 м. Стартував апарат завдяки спеціальній машині, потім на нього застрибнув пілот, який ногами натискав на педалі, змушуючи крила рухатися.

ось так виглядає орнітоптер
ось так виглядає орнітоптер

Леонардо да Вінчі (1452-1519) розробляв ідею літального апарата на основі фізичної сили починаючи з 1475 року і до самої смерті, присвятивши їй безліч креслень. На них ми знаходимо і результати спостережень за польотом птахів, і найрізноманітніші конструкції літальних апаратів - гелікоптерів, орнітоптерів, чимось схожих на сучасні вертольоти, тільки з архімедовим гвинтом замість пропелера, з вертикальним та горизонтальним положенням «пілота», з ручним приводом і з ніжним. Однак втілити свої ідеї на практиці великий Леонардо так і не зумів.

Креслення Леонардо да Вінчі з зображенням вертикального літального апарату, що вміщує одну людину, було знайдене в XIX столітті і датоване 1493 року.

В XX столітті втілення ідей Леонардо стало своєрідним трендом. В 1999 році японською компанією Engineering System був розроблений за ідеєю Леонардо Да Вінчі найменший у світі вертоліт GEN H-4. Його вага не перевищує 75 кг, а максимальна швидкість - 50 км / г. Апарат може підняти вагу до 86 кг. В лютому 2008 року представники Книги рекордів Гіннеса офіційно визнали GEN H-4 найменшим одномісним вертольотом у світі.

Водночас справою всього життя скульптора з Норвегії Вебьерна Санна (Vebjørn Sand) стало будівництво мостів за ескізом, зробленим художником у 1502 році. За задумом Леонардо, кам'яний міст повинен був з'єднати береги бухти Золотий ріг у Стамбулі. Тоді ідея спорудження моста небувалої довжини, майже 350 м, вважалася божевільною та нездійсненною. Вперше за реалізацію проекту Вебьерн Санн взявся у 2001 році. Тоді дерев'яна копія мосту Леонардо з’явилася в містечку Ос (Aas) на півдні Норвегії, згодом крижані мости були збудовані в Антарктиді та Нью-Йорку.

крижані мости - геніальний задум великого художника
крижані мости - геніальний задум великого художника

Вебьерн Санн - не єдиний архітектор, одержимий ідеєю реалізовувати проекти Леонардо 500-річної давності. Турецький архітектор Бюлент Гюнгер має намір втілити задум майстра Відродження у всій повноті, створивши пішохідний міст через Золотий ріг у Стамбулі.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.