В Арктиці виявлено найдавніші в світі бактерії Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2010 12:25 · Розділ: Наука

Вчені на арктичному дні виявили найдавніші бактерії, життєвий цикл яких є одним з найтриваліших серед відомих науці: період сплячки цих істот триває до 100 млн років. Кейсі Х'юберт з Університету Ньюкасла (Велика Британія) та його колеги зіткнулися з бактеріями випадково, під час вивчення біологічної активності осадових порід морського дна неподалік берегів норвезького острова Шпіцберген. Вчені сподівалися знайти організми, які розвиваються та існують в холодному середовищі, однак гинуть за умов високих температур.

Пік активності мікроорганізмів припав на 20 &讒C,, та потім вони знову активізувалися при температурі 40 &讒C; другий підйом припав на 55 &讒C.. Абсолютно несподівано в осаді виявили спори теплолюбних мікробів, які проросли, коли температура наблизилася до 50 &讒C

Детальний огляд генетичного оточення термофілів показав, що вони тісно пов'язані з бактеріями теплих екосистем з пониженим вмістом кисню, які можна знайти в глибинах океанічної кори або підземних нафтових резервуарах.

На думку Х'юберта, висхідні потоки можуть вихоплювати клітини з глибоких гарячих ніш, переміщуючи їх в арктичні води. Там вони впадають в сплячку в очікуванні кращих умов, і на це можуть витратити всі 100 млн років. Такий тривалий термін існування здатен пояснити спосіб, завдяки якому термофілам вдалося колонізувати глибини біосфери.

Натомість геомікробіолог Кардіфського університету (Велика Британія) Джон Паркс вважає, що існує альтернативне пояснення цьому явищу: «Приблизно протягом одного мільйона років здійснюється кругообіг океану через океанічну кору. Разом з рідиною у відкладення потрапляють і мікроорганізми» - вважає вчений.

Джерело: sbio.info


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.